Vzestup preferencí
Kde skončí Vaše obliba u voličů, co myslíte?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
23 let po roce 1989 roste skutečně znechucení české populace. Ovšem volební výsledky nejsou preference, nevyjadřují jen ono znechucení ale i představu kdo a jak má vládnout. Objektivně nežijeme v tak přelomové době jako po poslední světové válce (viz výseldky voleb v roce 1946). Výsledky jarních slovenských voleb (Smer a Fico 44%) jsou ojedinělé i strukturou slovenského politického spektra. V ČR je pravice i levice strukturována rovnoměrněji. Podstané změny vah jednotlivých stran jsou ale pravděpodobné.
Prohlubující se problémy naznačují šanci na mnohem lepší volební výsledek KSČM než v roce 2008 (krajské) a 2010 (parlamentní). Rozhodne ale nejen zklamání lidí z ostatních stran, zejména těch tzv. nových (Věci veřejné a TOP09), ale nabídka reálně naděje na změnu k lepšímu. Jak přesvědčivě bude vypadat způsob jak se vypořádat se současným marasmem, ne jen slízávat protestní hlasy naštvaných.
Na 20% preferencí jsme už před lety byli. KSČM se nyní rohodně nehodlá smířit s třetím místem na politickém žebříčku - připomnám že v roce 2000 kdy jsme prožívali podobný vzestup preferencí jsme dokonce vyhráli volby v ústeckém kraji. Silný volební výsledkem si může KSČM zajistit respekt partenrů, protože bez nich a minimální shody s nimi ta změna samozřejmě možná není.