Nejsou traumatizovaní mladiství rizikem?
Dobrý den, neunikla mi včerejší reportáž Nory Fridrichové o dětech v uprchlických táborech. Různí odborníci se shodují, že to, co tam dětí zažívají nebo traumata, které si nesou ze své rodné země jsou otřesná, že se s nimi ještě nesetkali. Co myslíte, že z těchto dětí bude? Podle mě, pokud si dítě jakékoliv národnosti – může to být i Čech, projde takovými traumaty, musí to na něm zanechat nesmazatelné následky. A pak je tu otázka, co s těmito dětmi nebo spíše mladistvými? Děti je možná možné ještě vychovat, ale třeba 15 leté traumatizované mladistvé už moc ne. A následky se nemusí projevit hned, ale třeba za nějaký čas. Dotaz už jsem vznesl. Máte představu, jak problém řešit? Laudová K.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Vážená paní Laudová,
kladete otázky, na které zároveň odpovídáte. S Vašimi odpověďmi vesměs souhlasím. Nápad paní europoslankyně Šojdrové přesídlit 50 syrských sirotků k nám nepovažuji za dobrý. Byl jsem svědkem jeho projednávání ve Sněmovně a to ve mně utvrdilo dojem, že se jednalo o jakousi předvolební akci. Způsob, jak řešit problém migrace neznám. Myslím si, že by měla být především řešena situace v zemích, odkud migranti přicházejí. Stále více je mi podezřelé to, že nezaznamenávám, že by se na řešení toho problému podílely super bohaté arabské státy. Ty dávají peníze raději na stavění největších staveb na světě, budování lyžařských sjezdovek v poušti nebo na pořádání mistrovství světa ve fotbale. Podle mne by měly dávat velkou část svého obrovského bohatství na pomoc svým nepředstavitelně chudým souvěrcům.
S pozdravem
Jan Zahradník