Mimoparlamentí politika
zdravím p.Dolejšinejsem zastáncem ani starých ani nových pořádků,ani člen jakékoliv strany a ani sympatizant.
ale zajímalo by mě,proč vaše strana a asvámi sympatizující jakékoliv uskupení,nečíníte jakékoli demonstrace proti režimu,který vy sami odsuzujete(nebo ne?),když vidíte,jak nynější(nejen)vláda destabilizuje život tomuto národu až k úpadku,.....
zpět k dotazu, myslíte snad, nebo je to váš "plán"?, že docílíte zmírnění dopadu nynější doby na občany parlamentní cestou? já myslím, že dobře víte, že to nelze, to co se dělo občanům ve 20. a 30.letech "demokratickou" vládou čr, nebylo možno změnit jinak, než jak se stalo....
můžete alespoň naznačit a odpovědět na můj dotaz?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Pro demokratickou změnu jsou samozřejmě důležité volby, ale jejich výsledek také souvisí s tím jak se vyvíjí názory veřejnosti, jak aktivní jsou občané při hledání řešení. A to se samozřejmě odehrává i mimo parlament. Já bych při tom ale demokracii nedával do uvozovek, radějise snažmě naby se demokracie prohlubovala a stával reálnější - což souvisí s prosazováním nejen procesní stránky tvorby politiky ale péči o lidská lpráva i v oblasti ekonomickjéa sociální.
Při mimoparlamentní politice nejde jen o protivládní manifestace, jde o aktivitu lidí zdola jak při kontrole poltiků, tak při prosazování určitých myšlenek a při veřejných diskusích včetně možností přímé demokracie - obecně tedy vše to čemu se říká občanská společnost. Samozřejmě že KSČM se snaží i o tuto mimoparlamentní poliiku - koneckonců naše heslo"S LIDMI A PRO LIDI" je také o tom.