Rouškovné
Proč ho mají dostat právě důchodci? Je to proto, že se blíží volby? Přijde vám to spravedlivé? V době krize se jim přizpůsobili všichni – třeba když nemohli ráno chodit nakupovat. Oni navíc mohli zůstávat doma a brát důchod jako vždy. Co ale dostanou ti, na které krize skutečně dopadla? Pracující lidé měli třeba také nějaké úlevy, ale to jen proto, že přišli o část svých příjmů a báli jste se, aby tu nevzrostla nezaměstnanost, což by stát stálo ve finále více, než nastavená podpora. Ale dostali něco nad rámec běžné mzdy? Ne! A jaké odměny dostali třeba zdravotníci, prodavačky, popeláři, pošťačky apod., kteří čelil riziku ve velkém?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
14.09.2020 10:52:04 - Jana Maláčová
Dobrý den, děkuji Vám za zaslaný dotaz. Všechny skupiny lidí byly nějakým způsobem podpořeny a dokonce vyššími částkami. Zaměstnanci, živnostníci, podnikatelé, rodiče dětí…na seniory se při tom pomáhání jakoby zapomnělo. Přitom právě oni, vzhledem k obecně nízkým důchodům, měli také existenční problémy. A to v době prudce rostoucích cen potravin a dalšího zboží, bez kterého se senioři neobejdou. Musíme myslet úplně na všechny. V momentě, kdy se zvyšuje životní úroveň pracujících, nesmí se zároveň snižovat životní úroveň těch, kteří do naší ekonomiky v předchozích letech sami výrazně přispívali. Důchodci ze svých, byť pravidelných, ale přesto velmi nízkých důchodů často sotva zaplatí nájem. A teď, když se v důsledku krize začaly zvyšovat náklady na život, a zejména na potraviny, potřebují podržet. Proto jsme se rozhodli jim také pomoci. Mimořádné odměny pak dostal například zdravotníci nebo pracovníci v sociálních službách, o to jsem se osobně zasadila a prosadila to. A věřte mi, nebylo to vůbec jednoduché.