co v 1. a co v 2. kole
celkem obsáhle jste vysvětlil postoj k dnešním návštěvám kandidátů na hradního pána.Doufám, že dostali aspoň chlebíčky-))) Já se ptám:když proběhne první kolo voleb kde neuspěje ani jeden hned napoprvé-počkám si na výsledky a můžu v druhém kole podpořit druhého z levicových kandidátů, který se do druhého kola dostane?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
V prezidentské volě princip volby menšího zla lze nepochybně použít v 2. kole. Ale v 1. kole by měl člověk volit jak to cítí. Tady mi opravdu levicový kandidát (navržený KSČM) chybí. někteří skuteční elvičáci nemají kohovolit. Takže je otázka zda volit aspoň levicovějšího kandidáta s těch navržených.
To k jakým programovým zásadám se hlásí, dělá poněkud levicovějšího Jiřího Dinestbiera. Miloš Zeman jako bývalý předseda ČSSD je také dotřčen levicovou politikou, problém je že v zahraniční politice (a to je kompetence prezdenta) je to nejméně vidět. Je vlastně mocenský pragmatik.
Když je srovnám tak určitou výhodou Miloše zemana je jeho zkušenost a schopnost rázně zvládat politické skrumáže. Jiří Dienstbier je méně zkušený - ovšemprspektivnější. Polský sociální demokrat A. Kwasniewski se stal v roce 1995 prezdientem také poměrně mlád, zrhuba ve věku J. Diestbiera