Ing. Jiří Dolejš

  • KSČM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,27. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

25.06.2013 20:10:30 - Řehoř

jedině volby, dříve či později, to vyřeší

tak jsem sledoval volbu premiera a následně reakce.Je z toho všeho cítit,jak se vládní strany hájí,ale spíše hájí neobhajitelné a jak dávají najevo my máme většinu a vůbec je nezajímá,že národ s jejich politikou nesouhlasí,ale dávají nám znát i opozici,že oni jsou nenadraditelní a tak se i chovají jako někdo komu by měl stát patřit.Je to opravdu ubohost.A nelze pominout ani fakt,jak se Kalousek vyjádřil směrem k panu presidentovi.To opravdu je pro národ velice "krásný" příklad jak se má občan chovat .To samé už žije i v těch mladých v rodinách a mohu říci,že pokud se nenastaví nové mantinely,tak budu zle.Co Vy na to?? Děkuji

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

27.06.2013 12:40:26 - Ing. Jiří Dolejš

Návrh na prezidentskou vládu Jiřího Rusnoka bude mít jeden pozitivní účinek a to odstavení od exekutní moci vlády v demisi.  Je to návrh vymykající se ústavním zvyklostem , ale volně psaná ústava to nevylučuje  a končící vláda si sama může za to, že důvěra v ní je na nule. Pokud odchod dosavadních inistrů způsobí, že i někteří v pravo začnou slyšet na legitimní předčasné volby, bude dobře.

prezident zatím obešel většinu 101 hlasů, jejíž trvanlivost je sporná. Samozřejmě tím, že vláda má odvozovat svoji moc od parlamentu, taky by neměla vládnout vláda bez důvěry, jen z vůle prezidenta. Prezident vládu v principu netvoří, pouze ji jmenuje z politických návrhů. Takže pokud by se nepodařilo získat 120 podpisů pod rozpuštění sněmonvy a prezidentská vláda Jiříh Rusnoka by nedostala důvěru, tak  pokračování takové vlády by už nebylo jen nad rámec ústavních zvyklostí ale v rozporu s ústavním principem.

Zatím tvrdošíjná pravice by si ale měla uvědomit, že ani druhý ústavní pokus prezdienta o jmenování vlády nemusí TOP09 a ODS jít na ruku. Ono rozpuštění sněmovny je nejčistším řešením a předejde se tak ústavním zmatkům. Navíc by v čase od září 2013 do května 2014 začali se svou populistickou marketingovou kampaní subjekty, v podsatě pravicové, protože podporované určitými korporacemi (a la Berlusconiho Forza Italie),  které by rády zopakovaly trik z roku 2010 s bezobsažným programem ale novými tvářemi