Můžeme mít ještě suverenitu?
Dobrý den.Hovoříte stále o suverenitě, ale na čem má budovat suverenitu země, kde drtivá většina průmyslu je v zahraničních rukách, bankovní sektor celý, zahraničním vlastníkům náleží réž významný podíl na surovinovém bohatství , zahraniční vlastníci ovládají i tak významné položky, jako jsou vodní zdroje? Na čem má budovat suverenitu stát, kde není ani elementární potravinová soběstačnost, protože zemědělství a potravinářství bylo cíleně zlikvidováno,stát který rozprodává nejlepší půdu na výstavbu skladišť, předává tisíce hektarů pod významný vliv cizího státu( Vatikánu) a nechává lhostejně každý rok odlévat za hranice stovky miliard zisků ? Může takový stát ještě vůbec o suverenitě hovořit?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
06.02.2014 20:16:16 - Mgr. Jana Volfová
Dobrý den,mluvíte nám z duše, ale právě proto co se děje, je třeba mluvit o suverenitě národa a občana. Jen suverénní občan je schopen rozhodovat o sobě a své zemi odpovědně, ne jen přihlížet,jak nás tady rozebírají na prvočinitele za asistence našich poslanců a ministrů. Pokud se nám podaří uspět v Evropských volbách, pak nebudeme jen tiše sedět v koutě,ale velmi hlasitě budeme trvat na zrušení Lisabonské smlouvy a vrácení řady rozhodovacích pravomocí zpět do České republiky. Víme, že to nebude lehké,ale stejné názory rostou napříč celou Evropou , takže nebudeme sami. Někdy je třeba se jen nebát většiny a říkat to, co chceme, ne to co chce slyšet bruselský úředník. A to my určitě říkat budeme