Volený europoslanec versus jmenovaný komisař
Dobrý den. EU se snaží navodit dojem EU jako demokratického celku, kromě jiného existencí europarlamentu, europoslanců a eurovoleb. Ve skutečnosti jsou práva a možnosti VOLENÝCH europoslanců značně osekané a skutečnoá moc je v rukou Evropské komise, spolku nikým NEVOLENÝCH postaviček národních politik elegantně odložených k Bruselským korýtkům podle nejrůznějších mocensko ekonoických zájmů.Máte dojem, že i za těchto podmínek byste dokázala jako europoslankyně něčím výrazně pohnout? Máte už připravenou strategii?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
01.04.2014 16:10:25 - Mgr. Jana Volfová
Ano, máte pravdu, že Evropská komise trpí deficitem demokracie a většina poslanců je tam odložena,aby nepřekáželi svým kolegům v národních parlamentech. Přesto si myslím, že se některé věci dají změnit. Za prvé bych okamžitě začala organizovat Slovanský klub, protože slovanských zemí je dnes v |Evropě hodně,ale nejsou slyšet jen proto, že neumí postupovat jednotně. Za druhé bych prostě podávala návrhy na změny v jednacím řádu Evropského parlamentu. Už jen to, že by se musely projednávat a musely by se k nim vyjadřovat příslušné komise EP, což by mnohým zamotalo hlavu. A jsem přesvědčena, že nás takových bude v novém Evropském parlamentu hodně, vždyť eurorealistické myšlenky sílí napříč celou Evropou. Jen je třeba nebát se oněch nedemokratických mechanizmů a postavit se jim. Lidi už se přidají. A já se nikdy nebála prorážet hlavou zeď.