otec na mateřské
Nechápu z vašeho článku, jak se na mateřskou otců díváte? Jste pro? A druhý problém, který je podle mě závažnější je, že mateřská je dnes pro ženu problém do budoucna, například při uplatnění na trhu práce. Mladí lidí tak zakládají rodinu později a mají méně dětí, což bude mít negativní dopad na ekonomiku, společnost za chvíli.. Budete se zabývat tímto?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Článek o skandinávském typu „otců na mateřské“ jsem vložila jako příspěvek v souvislosti s podobně položenou otázkou jiné čtenářky.
Mohu Vám potvrdit, že jsem jednoznačně pro podporu rodin s dětmi a spolu se svými kolegy z ANO podporujeme zákon o poskytování péče v dětských skupinách (alternativa mateřských školek) a i Ministerstvo financí připravuje novelu zákona o dani z příjmu, kde se jedná o daňové zvýhodnění pro rodiny s dětmi. Dále se chci zaměřit na prosazování větší podpory flexibilních, sdílených pracovních míst či práce z domova a také se zasadit o narovnání platů žen a mužů. Jsem si vědoma toho, že ženy se snaží „odkládat“ svoji mateřskou roli z důvodu kariéry a finančních možností, aby v podstatě do budoucna rodina byla schopna také své dítě uživit a aby žena neztratila kontakt s prostředím a s lidmi obecně.
Jsem pro, aby si muži „vyzkoušeli“ v tom dobrém slova smyslu, co to znamená ta „dovolená“, snad se nám potom bude lépe bránit a chránit ženy a v její podstatě i rodinu a děti v ní žijící.
Která ze severských forem, jež jsou obsažené v článku, by byla pro Českou republiku vhodná je záležitost jednání všech zúčastněných stran a to nejen politických, ale i občanskoprávních.
Mějte se hezky, Vaše Radka Maxová