Dogma?
Děkuji za odpověď, Velice nerad bych zůstal v mrákotách, tak bych Vás požádal o vysvětlení Vámi zmiňovaného dogmatu. Děkuji. Nebo Vám nestačí jako fakt to, že jste měli 40 let svrchované vlády bez opozice, po dvaceti jste to dotáhli k okupaci, i když od bratrů. A po dalších dvaceti si nás Německo snadno koupilo.Na závěr bych Vás požádal o jmenování jediného ruského výrobku, který slouží v běžném životě obyčejným lidem a který snese srovnání minimálně s Evropou. Děkuji.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Věta o tom, jak „snadno si nás koupilo Německo“, zní slibně. Zvlášť dodá-li si kuráže pátrat i po tom, „Kdo za to může?“ (řečeno s cirkusem „Víme, chceme, dokážeme!“, ba „Koruna jako marka do roka!“). Husák – nebo snad už Gottwald? Brežněv – či už Lenin sám? Anebo rovnou Marx a Engels (ostatně právě Němci)?
Z toho, kam jste tu větu vřadil, by se tak Vaší úvaze dalo rozumět. Rád by měl jasno v tom, zda nám snad podobná optika nehrozí. Rovnala by se totiž závěru, že – mám-li si pomoci názorným příkladem - když někomu znásilní třináctiletou dceru, není to vina grázla, který jí ublížil, ale samotné znásilněné a jejích rodičů.
Mně se taková optika hnusí. Je to i Váš případ? Zkuste mne o tom přesvědčit, prosím. Hned pak Vám milerád nabídnu antidotum i proti ostatním bubákům. Například docela exaktním vyčíslením, kolik minut trvalo Americe ve Vietnamu – nonstop a od poloviny 60. až do poloviny 70. let – zmařit právě tolik životů, kolik si srpnová intervence u nás v roce 1968 vyžádala celkem. Fakta a hlasy přímo od pramene – hlavně amerického, jak jinak – Vám s gustem poskytnu i na téma „svrchované vlády bez opozice“ (v Americe i jiných vitrínách liberálního cukrkandlu).
V Rusku je kapitalismus. Jako řemen. Už čtvrt století. Trápí-li devastace, kterou tam zpustošil průmysl, i Vás, jsme na jedno lodi. Vidíte-li to jinak, prosím o jeden, jediný příklad „ruského výrobku“, který by „snesl srovnání minimálně s Evropou“ před rokem 1917. Teprve to vrátí z mrákot zpátky na zem i toto téma. Teprve pak dostane adekvátní základ i debata o „ruských výrobcích“ z dob, kdy Rusko zisk z cizí práce zrušilo. Nejedno dechberoucí překvapení Vás čeká i tady.