Vážený pane J Foldyno
Já stále postrádám objektivní zhodnocení otázky Krymu ( jsem rád že to již utichá ) . Nechci se o této otázce ze široka rozepisovat jelikož sám znáte fakta . Nicméně musím podotknout že se nikdy nikdo nezeptal obyvatel Krymu kam chtějí patřit ! Všem státům kteří rozhody o stávajících hranicích Ukrajiny šlo pouze ( vyčůraně ) o dané území ALE nikoho nezajímal názor obyvatelstva . Jak je to možné tomuto se říká vyspělá demokracie ? V takovém případě jí nechci ! Demokracie poslední dobou prosazovaná ( hlavně tedy ta americká ) je fuj ! Jinak vám velice fandím a přeji mimo zdraví ještě mnoho sil a nedejte se !!!
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
otázku Krymu lze zodpovědět nebo na ní nahlížet ze dvou úhlů pohledu, z hlediska mezinárodního práva a z hlediska historických konsekvencí. Z prvního hlediska lze překreslení hranic Ukrajiny jako státu chápat jako porušení mezinárodního práva. Integritu státních hranic zaručuje Helsinská smlouva a další ujednání mezinárodního práva. To, že k tomu došlo v této chvíli na Ukrajině je důsledek porušení mezinárodního práva. Toto právo ovšem bylo porušeno v roce 2008 jednostranným vyhlášením samostatnosti srbské provincie Kosovo a Metochie. Následně bylo toto porušení uznáno jako platný akt státy EU a dalšími, čímž došlo k destabilizaci mezinárodního práva, jehož důsledkem je překreslení státní hranice Ukrajiny, kdy se Krym stal součástí Ruské federace.
Pravdou a skutečností
je, že Krym od nepaměti byl součástí Ruska a na území Krymu
žili především lidé hlásící se k ruské národnosti. Stejně
tak kulturní památky dokazují, že Krym byl odjakživa ruský a
nic na tom nezměnila smlouva z doby Sovětského svazu z roku 1954.
Historicky a kulturně byl Krym vždy ruský. Stejně jako Kosovo
bylo a je Srbsko.
Děkuji a s pozdravem
Jaroslav Foldyna