Svojí historii musíme znát
Pane senátore, Vaše populistické prohlášení o zeštíhlení úřadů je roztomilé. ODS už tu vládne nějakou tu sezónu v rozporu z Vašim prohlášením. Mám konkrétní dotaz: Na co je tu , 20 let po revoluci a po úmrtí většiny komunistických vrahů, Úřad pro výzkum totalitních režimů? Jaké jsou náklady na chod téhle , s prominutím, opičárny? Nepochybuji o zločinech komunismu, děti se o nich učí od mateřské školky, na ČT2 každý večer vidíme srdceryvné reportáže, filmů o totalitě je přes 90proc. Proč? Ten kdo chce slyšet pravdu ji už zná, kdo nechce, tak ji neuslyší! Není levnější a cílenější TV než Ústav?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
25.01.2012 15:45:22 - MUDr. Přemysl Sobotka
Úřad pro výzkum totalitních režimů shromažďuje, uchovává a zpracovává dokumenty z doby, kdy v této zemi vládla totalita, ať už nacistická nebo komunistická.
Nejde o ideologické pracoviště, jak se mylně domníváte, ale o odborné historické a archivní pracoviště, jehož práce napomáhá k odkrývání a eventuálně k nápravě totalitních křivd.
V tomto ohledu je jeho role nezastupitelná. Svojí historii musíme znát a poučit se z ní, jinak si jí prožijeme znovu.