USA a uprchlíci
Nemám nic proti USA. Teda za na jednu maličkost. Ve světě rozpoutala řadu válek, byť možná s dobrým úmyslem. Následky jsou ale děsivé a odnáší je nyní hlavně Evropa. Kdy ponese za své činy odpovědnost i USA? Proč my pykáme za něco, zač nemůžeme? Nezříkám se solidarity, ale neměla by být podle mě jednostranná. Nebo si myslíte, že sama Evropa problém s uprchlíky vyřeší? JAK?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Myslím, že i my neneseme odpovědnost. Většinou když v posledních letech Spojené státy vojensky zasahovaly, tak dělali ve spojení s evropskými spojenci. Spojené státy v během celé své historie přijímají uprchlíky stejně jako ekonomické migranty, mezi nimi bylo i hodně uprchlíku z bývalého východního bloku a Evropy. A lepší život v USA hledají lidé z naši části světa po staletí.
Nyní přijímá tisíce běženců z Jižní Ameriky i dalších kontinentů a nezdá se, že by z toho byl v Americe takový problém, jako máme nyní my. Věřím, že Evropa současnou migrační krizi zvládne. Nic jiného nám ani nezbývá.
Jde jen o tom, jestli si v rámci řešení zachováme hodnoty a principy na, kterých Evropská unie stojí. Řešení vidím ve snaze zamezit dalšímu přílivu uprchlíků, ale to v rámci dosavadních mezinárodních smluv - snažit se lepe možné imigrantů informovat lidi o naší politice. A vracet nelegální migranty zpět.
Musíme více a lépe bojovat proti pašerákům, pomáhat v uprchlických táborech a zodpovědně se podílet se na mezinárodní situaci (bezvládí v Libyi, IS, Sýrie, Afghánistán, Balkán).
Neexistuje jedno jasné řešení, ale dobře prováděny balík politik by měl pomoci.
Moc děkuji za položený dotaz,
Se srdečným pozdravem,
LN