Ekologie, ekonomika a kšeft
Dobrý den. Politici a ekonomové (celosvětově) pro hezká čísla tlačí na stálé zvyšování produkce, ,spotřeby a těžby, na druhé straně se pořádají klimatické konference s masivními proklamacemi o úsporách e ekologických projektech. K tomu české "spravedlivé" účtování, kde čím míň spotřebujete, tím víc platíte. Pominu- li zřejmý fakt, že se jedná opět celosvětově o další formu výnosného byznysu, nezdá se Vám současná politika ekonomiky x ekologie poněkud schizofrenní a postavená na hlavu? Nebylo by načase pro zachování planety vrátit do života docela obyčejný selský rozum?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Na tuto strašně složitou otázku je bohužel jednoduchá odpověď. To, co popisujete, a já s tím souhlasím, je průvodní jev současného globalizovaného světa a selský rozum tu nic nezmůže. Svět je ovládán kapitálem a jeho základní zákon, zákon zisku, určuje veškeré konání tohoto světa.
Dnes už v kterémkoliv větším městě na světě, najdete svůj Mc Donald, svůj hotel Hilton, svůj obchod se zančkovým zbožím, svoji banku, svoji cestovní kancelář, svůj mobil. Je úplně jedno, zda jste v Pekingu, Montrealu, Sydney, Montevideu, New Yorku, Praze či kdekoliv jinde.
Aby se kruh uzavřel, tak chybí jediné - vyrobit "globalizovaného světoobčana". Tedy člověka bez kořenů, bez ukotvení k zemi a místu, ochotného přejímat to, co mu je přikázáno atd. Aby se toho dosáhlo, tak je třeba uvést masy národů do pohybu, promíchat rasy, zbořit tradice, vytrhat kořeny - nepřipomíná Vám to něco?