dotaz
Dobrý den pane poslanče,chtěla bych se vás zeptat na váš názor na poslední vývoj ohledně řešení migrační krize. Angela Merkel při jednání s tureckými reprezentanty vyjednala: 1. platbu na migranty žijící v Turecku ve výši 3 miliard EUR (místo jedne?) 2. převzetí části stávajících migrantů žijících na území Turecka dobrovolně sami na základě (ne)schválených národních kontingentů 3. obnovení přístupových rozhovorů s Tureckem, zrušení vízové povinnosti od 1.6.2016. Všechny záležitosti já osobně vidím ne jako německé, ale jako výrazně ovlivňující celou EU a nadto suverenitu států. V EU legislativě se zcela neorientuji a chtěla bych se vás zeptat?
a) kde na to Angela vzala mandát?
b) jak se k takovému chování staví a postaví naši reprezentanti v EU? Co jste proti tomu udělali?
Předem vám děkuji za odpověď.
S pozdravem, Kateřina
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
14.03.2016 17:04:07 - Pavel Telička
Dobrý den, Kateřino, děkuji a rád odpovídám. Máte naprostou pravdu, vše, o čem píšete, má dopad na celou EU. Nicméně, vychází to vesměs z předchozích jednání šéfů států a vlád, jichž se účastní premiér Sobotka. Také je třeba konstatovat, že jednala v součinnosti a společně s nizozemským předsednictvím, a k tomu ji EU dala mandát. Také proto, že nemohla jménem EU přijímat žádné konečné závazky. Problém vidím v tom, že se představitelé států EU dostali k tureckým návrhům až příliš pozdě a že Turkům příliš ustupujeme. Navíc směšujeme věci, které spolu nesouvisí. Jak se k tomu staví premiér a další představitelé ČR v podrobnostech nevím, ale moje vyjádření je už delší čas na mých webových stránkách. S pozdravem PT