Pane Hermane
dle publikace vašeho povedeného Orwellova ústavu jediné paměti bylo na hranicích v období 1948 až 1989 zabito 260 lidí - různých národností, nejen Čechů či Slováků. Jistě jen z vrozené skromnosti jste neuvedl, hovoře o 780 obětech, že ten zbytek, ty dvě třetiny do těch 780 osob, tvořili zabití vojáci pohraničních hlídek a stráží. Jen v období 1946 až 1974 jich při výkonu služebních povinností zavraždili ti „nebozí“ utíkači za lepším na 300. Kolik jich povraždili ti, co utíkali z republiky v následujících letech, bohužel nevím, ale určitě na 150 jich bude. Nekladu vám žádnou otázku, protože ze zkušeností vím, že to nemá cenu, ale: není vám hanba?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
11.04.2016 7:47:17 - Mgr. Daniel Herman
Nevím, proč by mi měla být hanba, když uvádím správný údaj. Ano, na jihozápadní hranici vysokým napětím nabitého zadrátovaného komunistického Československa zahnulo mnoho vojáků právě kvůli těmto tzv. "ženijním zátarasům". Tzn., že jsou to oběti režimu, který taková zařízení na zabíjení lidí instaloval. A režim není anonymní, zodpovídali za to konkrétní lidé, které stíhá Úřad pro dokumentaci a vyšetřování zločinů komunismu.