krize ve zdravotnictví
Na krizi ve zdravotnictví má TOP svůj lví podíl, ale když sleduji vládu, jak jedná o financovávaní zdravotnictví, mám dost obavy z jeho budoucnosti. Máte stejné obavy? A druhý problém, který se týká zdravotnictví. Velká část lékařů (ne v Praze) je v důchodovém věku a mladí lékaři nejsou, nebo utíkají do zahraničí. Co s tím?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
05.05.2014 11:18:42 - prim. PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D.
Dobrý den,k první otázce:Nesouhlasím s tvrzením, že TOP 09 má lví podíl na krizi ve zdravotnictví. Pod taktovkou min.Hegera se žačlo konečnš tlačit na efektivní fungování rezortuVe zdravotnictví se za rok otočí cca 280-290 mld Kč, což je dle mého názoru dost peněz. (To by ale nesměly být okresy, kde je i několik nemocnic s akutní lůžkovou péčí)
k druhé otázce:V tom s Vámi souhlasím, problém je to zejména u praktických lékařů. Je tady asi namístě upravit systém dalšího vzdělávání a třeba i finančně zvýhodnit lékaře, kteří by přebírali praxe v oblastech s nedostatkem prakticků či specialistů. To ale by taky znamenalo, že by ČLK měla definovat prodávání praxí.