Masakr za bílého dne. K Feriho chování se tvrdě vyjádřil děkan právnické fakulty. Jde do tuhého. Policie, paragrafy, kriminál?

27.05.2021 17:08 | Kauza

ParlamentníListy.cz na problém kolem Feriho náklonnosti k ženám upozornily jako vůbec první už v pátek 21. května, aniž naše zprávy převzala jakákoli jiná média. ParlamentníListy.cz navíc daly Ferimu abnormálně času na odpověď; téměř tři dny. Žádali jsme, aby se k jednotlivým záležitostem vyjádřil. Neučinil tak ani on, ani tiskový pracovník TOP 09 Vladan Vaněk. Nyní je situace zcela jiná a na světlo vyplouvají nové a nové skutečnosti. S dalšími přišel ve čtvrtek děkan Právnické fakulty UK Jan Kuklík.

Masakr za bílého dne. K Feriho chování se tvrdě vyjádřil děkan právnické fakulty. Jde do tuhého. Policie, paragrafy, kriminál?
Foto: Václav Fiala
Popisek: Dominik Feri na setkání v Plzni

Vedení fakulty podle slov Kuklíka s velkým znepokojením sleduje informace o bývalém studentovi Dominiku Ferim. „Obvinění, která byla proti němu vznesena, vnímáme jako velmi vážná, a jednání, které je mu připisováno, považujeme za zcela neakceptovatelné. Osobně, sám za sebe, ale i jménem fakulty bych rád vyjádřil podporu všem obětem takového jednání, protože je mi jasné, že není jednoduché v podobných případech vystoupit,“ upozorňuje Kuklík.

Jak už jsme informovali, vedení fakulty na náš dotaz, zdali mělo informace o Feriho atacích na ženy, odpovědělo zamítavě. Nevědělo o nich.

„V době, kdy u nás studoval, ani teď se na vedení fakulty nikdo neobrátil s podnětem v tomto smyslu, proto se žádný z orgánů fakulty tímto nezabýval. Informaci jsme zaznamenali až nyní v médiích a nemáme k dispozici další podrobnosti. Naše fakulta se samozřejmě snaží vytvářet pro všechny studenty a studentky rovné, otevřené a bezpečné prostředí, a to zcela v souladu s pozicí Univerzity Karlovy,“ sdělila ParlamentnímListům.cz její mluvčí Vlasta Tichá.

Fakulta podle děkana ovšem nemá nástroje, aby mohla sama vést vyšetřování. „Dominik Feri už navíc dostudoval, takže vůči němu fakulta nemá ani disciplinární pravomoc. Pevně však věříme, že se tomu kompetentní orgány budou věnovat a všechny případy budou pečlivě vyšetřeny,“ vybízí Kuklík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Matka studenta zavražděného Kozákem zničila Wollnerův článek o Lence Šimůnkové

14:54 Matka studenta zavražděného Kozákem zničila Wollnerův článek o Lence Šimůnkové

Lenka Šimůnková prý mohla být zmanipulovaná a psychicky zneužitá. Tvrdí to bývalý novinář ČT Marek W…