Česká pobočka ASIS INTERNATIONAL pořádala kulatý stůl na téma bezpečnostních opatření obchodních center

16.09.2016 16:49 | Zprávy

Dne 8. 9. 2016 uspořádala česká pobočka ASIS INTERNATIONAL kulatý stůl na téma Zpřísňování bezpečnostních opatření u provozovatelů a majitelů měkkých cílů – zejména obchodních center.

Česká pobočka ASIS INTERNATIONAL pořádala kulatý stůl na téma bezpečnostních opatření obchodních center
Foto: ASIS INTERNATIONAL
Popisek: Česká pobočka ASIS INTERNATIONAL pořádala kulatý stůl na téma bezpečnostních opatření obchodních center.

Kulatý stůl zahájil předseda sdružení bezpečnostních profesionálů Jaromír Průša, který uvedl, že cílem našeho setkání je reakce na vývoj bezpečnostní situace především v Evropě, hrozby a nebezpečí plynoucí z terorismu.

Se zástupci Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, Policejní akademie, Ministerstva vnitra a soukromé bezpečnostní služby M2C se diskutovalo na téma měkkých cílů, active shootera, osamělého vlka a to především v rámci ochrany obchodních center.

Hledaly se nejen odpovědi na otázky v oblastech prevence, ochrany nakupujících a zaměstnanců, ale i možnost spolupráce se složkami Integrovaného záchranného systému.

Účastníci kulatého stolu byli v rámci diskuze se zástupci Policie ČR a Ministerstva vnitra seznámeni s aktivitami státu, s novinkami v legislativě a obeznámeni se současnou situací a vývojem řešení krizových situací při ohrožení měkkých cílů a to v podobě metodiky MV a zřízení odboru na nově vzniklé Národní centrále proti organizovanému zločinu Policie ČR.

Všichni níže zmínění odborníci společně se zástupci obchodních center následně v panelové diskuzi rozebrali jednotlivá aktuální témata, jako např. spolupráci s policií, ozbrojenou ostrahu, face recognition, ozbrojenou veřejnost při návštěvě obchodních center apod. 

Pozvání na kulatý stůl přijali zástupci:

Ministerstva vnitra – odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality, vedoucí Oddělení krizového řízení JUDr. Benedikt Vangeli
Policejního prezidia České republiky – ředitelství služby pořádkové policie plk. Doc. Ing. Martin Hrinko, Ph.D., MBA 
Policejního prezidia České republiky – Národní centrála proti organizovanému zločinu kpt. Mgr. Petr Jokl
Ministerstva vnitra – generální ředitelství HZS ČR – vedoucí oddělení ochrany obyvatelstva plk. Ing. Luboš Votípka
Vadim Petrov – bezpečnostní poradce
Policejní akademie České republiky v Praze – Fakulta bezpečnostního managementu, katedra krizového řízení Mgr. Jan Tvrdek a Ing. Ondrej Tarčáni
SBS – společnost Mark2 Corporation Czech a.s., provozní ředitel Oldřich Rutar

V rámci kulatého stolu se přítomní odborníci shodli na tom, že se jedná o velmi důležitá a aktuální témata, která se budou v rámci Konference bezpečnostního managementu KBM2016 dne 3. 11. 2016 rozebírat podrobněji s cílem rozšířit informace o ochraně měkkých cílů i do ostatních oblastí, kterých se to týká, nejen v obchodních centrech.

Jaroslav Zoubek ze společnosti M2C, jako zastupující poskytovatele služeb bezpečnosti, zdůraznil: „Veškerá mimořádná opatření nastavená již od minulého roku na objektech, které střežíme, jsou stále aktuální a připravují se další formy školení a metodik pro bezpečnostní manažery i strážce. Reflektují aktuální dění v celé Evropě a inspirované budou i cennými zkušenostmi M2C například z Turecka, kde je hrozba teroristickými útoky stále.“

Závěrem se všichni účastníci shodli na faktu, že situace se v Evropě nebude v nejbližších letech zlepšovat a takovýchto diskuzí bude vyvoláváno stále více nejen týkajících se měkkých cílů.

Podrobné informace budou uveřejněny v příštím čísle Security magazínu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: 15,3  GW výkonu větrných elektráren bylo v roce 2024 postaveno v Evropě

19:11 ČEZ: 15,3 GW výkonu větrných elektráren bylo v roce 2024 postaveno v Evropě

Číslo týdne