Česká pošta: Další trik šmejdů vydávajících se za Českou poštu

03.03.2020 17:16 | Zprávy

Česká pošta opětovně varuje před šmejdy, kteří se vydávají za Českou poštu a podvodně lákají z klientů jejich údaje a data. V posledních dnech několik zákazníků obdrželo falešný e-mail, který předstírá, že byl odeslán z České pošty, a informuje o údajném nedoručení zásilky. V příloze obsahuje škodlivý program - trojského koně.

Česká pošta:  Další trik šmejdů vydávajících se za Českou poštu
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

V předmětu zprávy figuruje poznámka: „Nemohli jsme doručit váš balíček“, pravděpodobné jsou i další varianty tohoto oznámení.

Upozorňujeme naše zákazníky a všechny ostatní uživatele, aby na podobné zprávy neodpovídali a nepokoušeli se otvírat dané přílohy. Existuje zvýšené nebezpečí napadení počítače či mobilního zařízení škodlivým softwarem, případně zneužití osobních údajů či finanční ztráty.

Obdobný podvod klienti České pošty zaznamenali také v e-mailu s upozorněním na nedoplatek nebo s výzvou o doplnění osobních údajů. Autoři těchto e-mailů se vydávali za Českou poštu. Po příjemcích žádali zaslání nedoplatku nebo stažení souboru z přílohy a vyplnění osobních údajů.

Česká pošta nedávno také varovala také před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11. Na mobilních telefonech a stránkách sociální sítě Facebook se objevovaly formou reklamy klamavé zprávy s logem České pošty. Podvodná hra se projevovala i formou žádosti o úhradu poštovného (51,- Kč).

Česká pošta není autorem těchto zpráv, její logo je použito neoprávněně. Už dříve podala trestní oznámení na neznámého pachatele a v tuto chvíli podniká veškeré kroky, aby zobrazování této zprávy spojené se jménem České pošty zabránila.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora vítá závazek vlády ČR k rozvoji větrné energie

13:33 Hospodářská komora vítá závazek vlády ČR k rozvoji větrné energie

Hospodářská komora České republiky oceňuje, že se vláda po přerušení vrátila k projednání změn Polit…