Český rozhlas uvedl nový podcast Filtr

10.09.2020 15:16 | Zprávy

Nový podcast, zaměřený na cílovou skupinu dětí a studentů ve věku 12-15 let, vznikl pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Youtuber a autor desetidílné série Filtr Lukáš „Lukefry“ Fritscher provede posluchače světem médií i sociálních sítí.

Český rozhlas uvedl nový podcast Filtr
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Žáci posledních ročníků základních škol jsou v současnosti vystavováni bezprecedentnímu množství informací, ať už se jedná o tradiční či nová média, internet nebo sociální sítě. Český rozhlas chce prostřednictvím projektu Filtr podpořit bezpečný pohyb a sebevědomou orientaci dětí a dospívajících v online a mediálním prostředí.

Desetidílná podcastová série Filtr se věnuje tématům, mezi která patří například ověřování informací, orientace na sociálních sítích, hoaxy, zavádějící titulky, reklama na internetu a řada dalších. Každý týden je zveřejněn nový díl podcastu v délce do deseti minut. K dispozici jsou rovněž bonusové rozhovory s odborníky, pracovní listy a kvízy zaměřené na konkrétní témata podcastu, které jsou ideálním doplňkem běžného školního vyučování, případně i distanční online výuky.

„Chceme podpořit mediální gramotnost u generace, která se do internetové doby již narodila. Jde o první vzdělávací projekt Českého rozhlasu oslovující teenagery prostřednictvím podcastu, tedy audio formátu, který nabízíme k on demand konzumaci. Lukáše Fritschera, kterého zná jeho publikum jako úspěšného youtubera Lukefryho, jsme oslovili ke spolupráci, protože se mediálním tématům již několik let věnuje, je vtipný a dokáže velmi dobře zprostředkovat i složitější mediální témata skupině posluchačů, kterou chceme oslovit,“ uvedla šéfredaktorka Radia Wave a vedoucí projektu Filtr Iva Jonášová.

Třiadvacetiletý youtuber Lukáš „Lukefry“ Fritscher, který natáčí videa o televizi, médiích, politice, společenském dění či aktuálních trendech, připravoval podcast Filtr společně s dramaturgem Lukášem Sapíkem a dalšími spolupracovníky Českého rozhlasu. „Příprava podcastu pro mě byla obrovská výzva. Jsem zvyklý tvořit videa, kde hojně pracuji s gestikulací, obrazovými prvky a texty. V rámci audia si nic takového dovolit nemůžete. Myslím, že s týmem Českého rozhlasu se nám podařilo vytvořit podcast, který je zábavný, ale stále vzdělávací,“ doplnil youtuber Lukáš „Lukefry“ Fritscher.

Jednotlivé díly Filtru naleznou posluchači na audioportále mujRozhlas.cz a poslechnout si je mohou rovněž prostřednictvím aplikace mujRozhlas, která umožňuje i poslech v offline režimu. „Jsem moc ráda, že se nám podařilo rozšířit nabídku exkluzivního obsahu na mujRozhlas právě o podcast Filtr. Nedávný úspěch podcastové série Zkouškový nám potvrdil, že mezi mladými lidmi je o on demand audio stále větší zájem, a tak přicházíme se sérií Filtr, která si své příznivce jistě najde jak mezi věrnými posluchači rozhlasu, tak mezi školáky, kteří si cestu k poslechu teprve hledají,“ doplnila šéfproducentka portálu mujRozhlas.cz Anna Vošalíková.

Český rozhlas uvedl první epizodu v pondělí 7. září na audioportálu mujRozhlas.cz (ZDE).

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Rozdělování financí v EU

I z evropských peněz se totiž platí organizace, která pomáhá teroristům ukrývat izraelská rukojmí.... To tvrdíte vy. Jestli to je nebo není pravda nevím, ale jsem přesvědčen, že EU dost často plýtvá našimi penězi a podporuje různé pochybné neziskovky, organizace apod. Zajímalo kdo a jak přesně rozh...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo vnitra: Antisystémové hnutí slábne, sílu získává online radikalizace

16:13 Ministerstvo vnitra: Antisystémové hnutí slábne, sílu získává online radikalizace

Zpráva o extremismu za 2. pololetí 2024