Předmětem letošního ročníku soutěže bude vytvoření propracovaného konceptu malo-objemového rodinného domu pro čtyř člennou rodinu, spojující současný životní komfort, co nejefektivnější prostorové řešení, dílčí energetickou nezávislost a šetrnou filozofii. V minulých letech se studenti zabývali například komplexem budov či dvěma ostrovními (off-grid) apartmány.
Kromě nastudování zadání online mají ještě studenti možnost přijít na jedno ze dvou obsahově totožných setkání s organizačním týmem soutěže, která se konají 20. 2. 2019 v Praze na FSv ČVUT (v 16:00, ateliér D A7-8) a 21. 2. 2019 v Brně na FA VUT (v 16:00, malá aula A118). Na těchto setkáních bude prezentováno zadání samotné a studenti budou mít prostor pro jakékoliv dotazy. „Kromě základních technických požadavků na nastudování specifik různých podob energetické soběstačnosti budou mít studenti velkou svobodu ukázat ve svých projektech svou osobnost. Zadání přímo říká, aby dům navrhovali pro sebe,“ popisuje zakladatel soutěže Pavel Podruh.
Český soběstačný dům také pro studenty a širokou veřejnost zdarma připravil nepovinný, ale velice užitečný intenzivní kurz navrhování domů s vlastní výrobou a ukládáním elektřiny. Hostujícím lektorem bude exkluzivně Michal Klečka, spolumajitel GWL Power, největšího evropského distributora lithium-železo bateriových článků, který své baterie za stovky milionů korun ročně dodává do elektromobilů, průmyslových zařízení a domácností. Kurz proběhne 8. 3. 2018, od 9:00 do 12:30 na Fakultě stavební ČVUT v posluchárně C223.
Český soběstačný dům získal ocenění za společenskou prospěšnost od OSN a A-CSR, cenu za energetické inovace Energy Globe a nejvyšší ocenění Evropské komise, tzv. EU Sustainable Energy Award. Soutěž má dva hlavní partnery, GWL Power/i4wifi (špičkové solární a bateriové technologie) a Hypoteční banku. Tuto dvojici doplňuje i mnoho špičkových oborových partnerů, například společnost Elpramo (luxusní elektroinstalace), V-Invest (ohleduplný developer), (Teco) pokročilé systémy automatizace a řízení budov), WAFE (vzduchotechnika), ČEZ (energetika) či Envi-Pur (vodní hospodářství). Vzniká tak celek, který poskytuje studentům v rámci soutěže přímý networking a pro budoucnost velice užitečné know-how.
Kompletní informace ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva