Soutěže se mohly zúčastnit dvou- až tříčlenné týmy žáků a studentů ve dvou věkových kategoriích. „Těší mě, že se zapojilo tolik zájemců. Zaslali nám 32 plakátů. První z každé kategorie postupuje do mezinárodního kola soutěže na 61. světovém kongresu Mezinárodního statistického institutu v Marakéši. Konat se bude letos v červenci,“ uvedla na dnešním slavnostním vyhlášení předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová.
V kategorii soutěžících narozených v roce 2000 a později zvítězil plakát „Obyvatelstvo českých zemí ve 20. století“, který vytvořily Pavla Bačinová a Iva Hlavatá z Gymnázia Dr. Emila Holuba v Holicích. Druhé místo si odnesly Marianna Stránská, Julie Trojanová a Adéla Vačkářová ze ZŠ a MŠ Čkyně s plakátem „Historie lesů“. Třetí místo v této kategorii porota neudělila.
V kategorii soutěžících narozených v roce 1997 a později rovněž bodovalo Gymnázium Dr. Emila Holuba v Holicích. S plakátem „Historie výroby osobních automobilů“ uspěli studenti Vojtěch Černý a Matyáš Hruška. Druhé místo patřilo „Změnám v českém jídelníčku“ od Terezy Patlejchové a Terezy Šrankové z Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře. Třetí příčku pak získaly Anna Korytářová a Michaela Světlíková z Wichterlova gymnázia v Ostravě-Porubě. Jejich plakát nesl název „Zemřelí na státních hranicích“.
Všichni výherci získali diplom, dárkové předměty Českého statistického úřadu a Vysoké školy ekonomické a také vouchery na komentované procházky s Prahou Neznámou. Výstava nejlepších statistických plakátů bude v ČSÚ k vidění do konce dubna.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva