Dohoda o spolupráci ČVUT a Eaton European Innovation Center vstoupila v platnost

15.07.2016 12:15 | Zprávy

Ve středu, 13. července 2016, byla podepsána dohoda o spolupráci mezi Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického v Praze a společností Eaton European Innovation Center (EEIC). Dohoda je zaměřená na výzkum a rozvoj spolupráce na projektu Průmysl 4.0 včetně průmyslové mechanizace, kybernetiky, internetu věcí a mikrogridů.

Dohoda o spolupráci ČVUT a Eaton European Innovation Center vstoupila v platnost
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Na základě dohody bude otevřena první společná laboratoř CIIRC a společnosti Eaton v nových univerzitních prostorách v Praze-Dejvicích, s cílem prezentovat společný výzkum na systémové úrovni.

“Tato dohoda je důležitým milníkem v naší spolupráci, která trvá od prvního dne existence EEIC v Roztokách. Velice si vážíme našeho partnerství se společností Eaton, která již přináší zajímavé výsledky na poli kontroly strojů a v přidružených systémech. Dohoda znamená přirozené rozšíření společného úsilí na novou, vyšší úroveň,” řekl prof. Petr Konvalinka, rektor ČVUT v Praze.

Ram Ramakrishnan, Executive VP a CTO, Eaton dodal: “Dohoda zajistí univerzitním studentům a zaměstnancům lepší přístup k nejnovějším technologiím, jako je Průmysl 4.0. Navíc dojde k vybudování silných vztahů mezi oběma institucemi, které budou benefitovat z výsledků výzkumu tak, abychom zajistili efektivnějsí a udržitelnější budoucnost pro naše zákazníky.”

Současné nejmodernější zařízení společnosti Eaton - Eaton European Innovation Center (EEIC) ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách je globálním inovačním centrem pro Evropu, Střední východ a Afriku a jedním z pěti celosvětových inovačních center, která lze najít také ve Spojených státech amerických, Indii a Číně.

Eaton European Innovation Center je společnost zajišťující nezkreslené výsledky výzkumu, který se zabývá vývojem zdrojů energie pro příští generace, ať již jde o elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii tak, aby pracovala s vyšší účinností, efektivitou, bezpečností a udržitelností. Eaton’s European Innovation Center má v současné době 82 zaměstnanců a společnost plánuje v dalších letech rozšířit počet pracovníků až na 300.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2016/17 nabízí ČVUT svým studentům 119 studijních programů a v rámci nich 442 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2015 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4200 světových univerzit, ve skupině univerzit na 451 – 460. místě. V oblasti „Civil and Structural Engineering" bylo ČVUT hodnoceno na 51. – 100. místě, v oblasti „Mechanical Engineering“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" a „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě, a stejně tak i v oblastech „Mathematics“ a „Physics and Astronomy“.

Eaton je energetická společnost s obratem 20,9 miliard amerických dolarů v roce 2015. Eaton poskytuje energetická řešení, která pomáhají zákazníkům efektivně zajišťovat elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii s vyšší účinností, bezpečností a udržitelností. Eaton má asi 97 000 zaměstnanců a své produkty prodává zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací naleznete (ZDE).

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jan Volný byl položen dotaz

Naše životní úroveň a mzdy

Fialově tvrzení, že budeme mít v dohledné době mzdy jako v Německu snad nevěří nikdo, maximálně tak on sám, i když i o tom pochybuju. Můj na vás ale zní, proč tomu tak je? Proč je u nás životní úroveň nižší a stejně tak i platy? Přitom co se týká cen, tak ty jsou u nás mnohdy vyšší nebo srovnatelné ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vojenské lesy a statky Mimoň se pyšní moderním areálem Správy služeb

22:03 Vojenské lesy a statky Mimoň se pyšní moderním areálem Správy služeb

Sny generací zaměstnanců v divizi VLS Mimoň se v letošním roce naplnily. Po mnoha letech se povedlo …