„Jedním z těch hlavních přínosů je vydání předpisů pro správné znehodnocování zbraní, které zajistí, že znehodnocená zbraň již nepůjde zprovoznit. Tyto předpisy měla ovšem Evropská komise vydat již v roce 2008. Se splněním této povinnosti ale otálela dlouhých sedm let, a to i přes upozornění z mnoha zdrojů – například i z Europolu – že špatně znehodnocenými a nelegálně opravenými zbraněmi se páchá mnoho zločinů. Vydala je až v listopadu 2015, čtyři dny po masakru v klubu Bataclan a na dalších místech Paříže,“ připomíná David Karásek v rozhovoru (ZDE).
Krok správným směrem je podle něj i zavedení registrace expanzních zbraní, které vznikly předělávkou ostré zbraně. V tomto případě totiž není možné změnu udělat nevratně a zbraně je tak možné předělat zpětně na ostré. „Jde asi o jediné nařízení, které má v nové směrnici nějaký protiteroristický smysl, protože právě takové zbraně měli teroristé, kteří spáchali masakr v redakci Charlie Hebdo a v košer obchodě v Paříži v lednu 2015,“ konstatuje k novele směrnice 2008/51/ES mluvčí sdružení Lex.
Všechna ostatní nařízení jsou namířena proti legálním držitelům zbraní, kteří se ovšem na terorismu nepodílejí. Novela směrnice má prostě jen Evropské komisi pomoci „vykázat činnost“ a zakrýt její nečinnost, která usnadnila vyzbrojování podsvětí a teroristů.
Celý rozhovor s Davidem Karáskem si můžete přečíst ZDE.
Komerční tisková zpráva
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komerční tisková zpráva