Na novém pracovišti si budou moci studenti vyzkoušet prostředí vývojářské společnosti a účastnit se spolupráce na vytváření unikátních počítačových platforem. Akademičtí výzkumníci zde pak mohou uplatnit výsledky výzkumu v oblasti softwarového inženýrství a snadno ho převést do praxe díky podpoře předního světového poskytovatele řešení založených na open source technologiích, firmě Red Hat.
Katedra počítačů a společnost Red Hat otevřením nové společné laboratoře prohlubují dlouhodobou úspěšnou spolupráci, v jejímž rámci mimo jiné nedávno požádaly o dotaci z programu Epsilon Technologické agentury České republiky.
Vedoucí katedry počítačů prof. Michal Pěchouček ke vzniku nového pracoviště říká: „Pro katedru je životně důležité sledovat světové trendy ve vývoji software. Spolupráce s leadery v tomto oboru nám pomáhá aplikovat náš výzkum a získat okamžitou zpětnou vazbu,“ a doplňuje: „Na spolupráci se společností Red Had se velice těším, protože projekty, na kterých budeme pracovat, mohou našim studentům a mladým vědcům pomoci sdílet znalosti a praktické zkušenosti.“ Slova prof. Pěchoučka doplňuje i Tomáš Černý, koordinátor laboratoře na Fakultě elektrotechnické: „Naše fakulta se dlouhodobě zaměřuje na výchovu špičkových softwarových inženýrů v regionu. Podpora společnosti Red Hat, sdílení znalostí a praktických zkušeností dává studentům všechny předpoklady pro to stát se špičkovými odborníky v oblasti návrhu a vývoje komplexních softwarových řešení a middleware. Tímto získáváme nejen přístup k rozsáhlé komunitě open-sourceových projektů a know-how, ale především pevné partnerství s leaderem na trhu, což nám umožní profilovat se jako centrum excelence softwarového inženýrství.“
Informace o katedře počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze naleznete ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva