„Tradičně vždy byli kominíci nejvytíženější v říjnu, listopadu a v prosinci, nicméně letos, stejně jako v loňském roce, se již nyní v prvních dnech měsíce září pohybují termíny kominíků v rozmezí dvou až tří týdnů. V posledních letech kominíkům přibyla práce i z důvodu nejistot občanů ohledně cen a dostupnosti energií a paliv“ říká Jaroslav Schön, prezident Společenstva kominíků ČR.
Další nárůst práce kominíků přinesla zákonem vyžadovaná výměna kotlů na pevná paliva za ekologičtější spotřebiče. U nových kotlů je ve většině případů nutno vyvložkovat komín. A jako při každé výměně spotřebiče je třeba, nejen z důvodu dodržení ustanovení zákona o požární ochraně a příslušné prováděcí vyhlášky (tedy z důvodu zajištění požární a provozní bezpečnosti), provést revizi spalinové cesty. Základními lhůtami pro čištění spalinových cest pro spotřebiče na pevná paliva do 50 kW je 3x ročně při celoročním provozu, pro kapalná paliva 2x a pro plynná paliva 1x ročně.
„Jak vyplývá z právních předpisů, provádí kominíci mimo ostatních služeb čištění, kontroly a revize spalinových cest. Protože jsou pojmy kontrola a revize veřejností často zaměňovány, tak jen krátké vysvětlení:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva