„S honorálními konzuly budeme hovořit zejména o obchodních příležitostech v regionech Bergen a Trondheim. Po podnikatelském fóru proběhnou dvoustranná jednání českých a norských firem,“ upřesnil program mise viceprezident Hospodářské komory a majitel Proma Reha z České Skalice Radek Jakubský. „Rádi bychom ale otevřeli i téma možných částečných dodávek zemního plynu z Norska, zajímat nás budou i zkušenosti s obnovitelnými zdroji energie, plánujeme projednat i možnou spolupráci v oborech moderní ekonomiky,“ dodal.
Na podnikatelském fóru vystoupí kromě Radka Jakubského také náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Martina Tauberová, vrchní ředitelka sekce evropských záležitostí a mezinárodního obchodu norského ministerstva zahraničních věcí Laila Stenseng a český velvyslanec v Norsku Jaroslav Knot.
Desetičlennou delegaci tvoří např. firma provádějící výcvik personálu podílejícího se přímo nebo nepřímo na zajišťování letových služeb, benešovský výrobce nádrží, sil, zásobníků a komponent k vodním elektrárnám nebo výrobci zdravotnických lůžek. Řada z těchto podniků v Norsku již působí, což je i příklad stavební firmy Metrostav.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva