Druhé místo v televizní kategorii získal díl magazínu Klíč věnovaný vzácnému dědičnému onemocnění mozku – Huntingtonově chorobě. I třetí příčku obsadil další díl ze stejnojmenného cyklu, jenž poukazuje na neformální rodinné pečovatele, kterých je v České republice více jak dvě stě tisíc, a přitom péče o člověka v nepříznivé životní situaci je natolik náročná, že se pečující musí vzdát mnohdy vlastní pracovní kariéry, ztrácí volný čas, mizí část sociálních vazeb a kontaktů. Čestné uznání si pak z Míčovny Pražského hradu odnesl ještě také pořad Televizní klub neslyšících (TKN) za příspěvek o jednom z nejtěžších zdravotních postižení – hluchoslepotě.
„Celý štáb pořadů Klíče i TKN má z těchto ocenění opravdu velkou radost. Ceny nepatří jen nám, ale hlavně lidem, o kterých naše pořady natáčíme. Velmi si vážíme jejich důvěry, protože jen tak můžeme divákům přinášet jejich příběhy. Je úžasné a také velmi inspirativní sledovat, jak se tito lidé dokáží vyrovnávat se svými handicapy, a jak se dokáží porvat se svým osudem," říká dramaturgyně pořadů Michaela Fialová.
Tradiční ceny VVZPO za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení a fotografickou soutěž Život bez bariér vyhlašuje Vládní výbor pro zdravotně postižené občany. Jejich cílem je upoutat pozornost médií k tématu zdravotního postižení a jejich prostřednictvím pozitivně ovlivňovat mínění a postoje veřejnosti vůči osobám se zdravotním postižením.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva