„Nesmírně mě těší, kolik projektů se do prvního ročníku přihlásilo. Jejich autoři chtějí pomáhat dětem, nemohoucím a potřebným, projekty jsou zaměřené na vzdělávání, rozvoj sportu i sociální oblast a každý z nich zlepší život v našem kraji, což mě utvrzuje v tom, že pořádáním Burzy filantropie děláme správnou věc. Stále proto hledáme donátory z řad firemního i veřejného sektoru, kteří by nám pomohli projekty podpořit částkou od 5 000 do 50 000 korun. Všechny projekty jsou zveřejněné na webových stránkách burzy, takže si případní zájemci mohou vybrat a podpořit třeba ty ve svém okolí,“ uvedl radní pro regionální rozvoj Adam Valenta.
První část celoročního procesu Burzy filantropie skončila 30. června, kdy se uzavřelo přihlašování projektů. Jejich podrobný popis i vytyčené cíle je možné si přečíst na stránce ZDE.
Donátoři z řad soukromého a veřejného sektoru následně vyberou z přihlášek ty, které postoupí do finále, tedy na samotnou Burzu filantropie. O postupujících projektech bude na webu burzy rozhodovat i veřejnost svým hlasováním, které se uskuteční mezi 5. a 12. zářím. Finále burzy se pak uskuteční 30. října 2023.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva