V této turisticky oblíbené lokalitě ohrožovaly veřejnost, ale i hasiče, policii či zdravotníky z integrovaného záchranného systému. Projekt za 740 tisíc korun hradí Lesy České republiky.
Do 15. prosince, kdy mají práce skončit, platí pro veřejnost v národní přírodní rezervaci Hůrka zákaz vstupu. Na rizikových místech jsou umístěné výstražné tabulky.
Správa CHKO Litovelské Pomoraví se zásahem souhlasila. Práce jsou možné za přesně daných podmínek. „Pro transport použijeme stavební jeřáb. Aby se neporušila půda na přilehlých zemědělských pozemcích, přes které se bude přepravovat speciální mechanizace, těžit je možné jen pokud mrzne. Klády o průměru menším než 30 centimetrů můžeme odvézt, větší zůstanou na místě k zetlení. Pokud se v dutých stromech naleznou netopýři, kteří neodletí, práce se přeruší, dokud si netopýry nepřevezmou zástupci Záchranné stanice pro živočichy Ornis Přerov,“ uvedl Dalibor Šafařík, ředitel Krajského ředitelství v Brně.
Lesy v okolí Hranické propasti nejsou hospodářsky využívané a slouží k turistice, výcviku složek integrovaného záchranného systému i speleologům.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva