MPO: Obchodníci mohou stále žádat o platební terminály zdarma

07.08.2022 22:13 | Tisková zpráva

Česká republika je jedním ze světových lídrů v užívání bezkontaktních karet. U sítě platebních terminálů je ale stále co zlepšovat.

MPO: Obchodníci mohou stále žádat o platební terminály zdarma
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo

Pomáhá s tím projekt „Česko platí kartou“, jehož gestorem je Ministerstvo průmyslu a obchodu. Díky němu mohou obchodníci platební terminál získat až na rok zdarma a bez poplatků. Aktuálně je projekt prodloužen až do 31. března 2025.

„Jsem rád, že projekt pokračuje a podle počtu poskytnutých platebních terminálů a platebních bran je úspěšný. Projekt je přínosný především pro malé podnikatele, kteří si bezhotovostní systém plateb mohou vyzkoušet a pokud by jim nevyhovoval, tak jej zdarma vrátit,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

K 1. srpnu 2022 bylo v rámci projektu poskytnuto již 23 606 platebních terminálů a 1 872 platebních bran

Kromě MPO a karetních společností projekt podporují také Asociace malých a středních podniků a živnostníků, Svaz obchodu a cestovního ruchu, Svaz průmyslu a dopravy, Asociace českého tradičního obchodu, Svaz měst a obcí a Sdružení místních samospráv.

Podpora maloobchodních prodejen na venkově

Až do roku 2025 pokračuje také program Obchůdek 2021+, ve kterém, je mimo jiné možné finančně podpořit bezhotovostní platby. Druhou výzvu vyhlásilo MPO 30. června 2022. Obchodníci si mohou žádat na příslušném krajském úřadě v kraji, v němž se prodejna nachází. Žádat u krajů bude možné od 1. září do 15. října 2022. Veškeré informace jsou k dispozici ZDE.

„Malým prodejnám se snažíme pomoct především s provozními náklady, kde jsou největší položkou mzdy. Tento projekt má však přímou vazbu i na program Česko platí kartou, v jehož rámci mohu dočasně získat kartový platební terminál zdarma. Po ukončení zkušební lhůty buď pokračují s používáním za normálních komerčních podmínek, nebo terminál vrátí bez jakýchkoliv sankcí. O platební terminál si může požádat každý podnikatel. Projekt je zaměřen i na malé obce.“ říká ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání Pavel Vinkler.

Program je zaměřený na podporu nákladů na zaměstnance, který se podílí na chodu prodejny; na nájem prodejny včetně poplatků za vytápění, osvětlení, pořízení neinvestičního majetku a služby související s provozem; na náklady spojené s telekomunikačními službami a připojením k internetu a náklady spojené s obsluhou bezhotovostních plateb.

Další informace jsou dostupné ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Vize

Dobrý den, zajímalo by mě, zda má vaše strana nějaké konkrétní návrhy třeba důchodové reformy nebo ekonomickou vizi, jak zlepšit naši životní úroveň? Zatím mi to přijde tak, že spíš jen kritizujete, ale s něčím vlastním nepřicházíte. Sice nemáte ve sněmovně zastoupení, ale pokud ho chcete mít, nemys...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HK ČR: Třináctý plat naplánovalo letos přes 40 procent zaměstnavatelů

11:14 HK ČR: Třináctý plat naplánovalo letos přes 40 procent zaměstnavatelů

S třináctým platem mohli na konci letošního roku počítat zaměstnanci ve 41,8 % firem zapojených do p…