Posluchači se každý měsíc mohou těšit na poutavý výklad odborníků věnovaný architektuře, movitým památkám, umění nebo také regionální historii. První přednáška „Židovští obyvatelé města Hejnice“ se koná již ve čtvrtek 25. února 2021 od 17 hodin.
Přednáškový cyklus 2021 zahájí Bc. Milan Votava, člen Československé obce legionářské, s tématem Židovští obyvatelé města Hejnice. Představí jednotlivé rodiny a přiblíží zajímavé životní osudy několika vybraných jedinců. Hovořit bude také o způsobech, kterými si město Hejnice své bývalé občany připomínalo a připomíná. Přednáška začíná online 25. února 2021 od 17 hodin.
Přednášky jsou nově vzhledem k vládním opatřením pořádané v online prostředí. Zájemci se mohou připojit k živému vysílání na facebookovém profilu nebo YouTube kanálu Krajské vědecké knihovny v Liberci bezplatně a vyslechnout si poutavý výklad odborníků. Pro dotazy posluchačů poslouží „chat“, kam mohou psát své dotazy. Záznam z přednášky bude vždy umístěn na YouTube kanálu Krajské vědecké knihovny. Je tedy možné se na přednášku podívat i zpětně.
Více informací najdete na webových stránkách NPÚ, ÚOP v Liberci nebo Krajské vědecké knihovně.
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci spolupracuje od roku 2009 s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci na přednáškovém cyklu Památky kolem nás. V jeho rámci bylo připraveno více než šest desítek přednášek věnovaných architektuře, movitým památkám a rozličným dalším hmotným pramenům historie regionu.
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci, je jedním ze čtrnácti krajských pracovišť NPÚ. Jeho úkolem je v Libereckém kraji naplňovat poslání odborné instituce památkové péče dané zejména zákonem o státní památkové péči, např. zpracovávat odborné podklady pro rozhodnutí výkonných orgánů, poskytovat konzultace a odbornou pomoc vlastníkům kulturních památek při jejich obnovách a sledovat stav památkového fondu na území kraje. Pracoviště v Liberci zpracovává návrhy na prohlašování věcí či objektů za kulturní památky a podílí se následně na jejich evidenci. Spravuje dokumentační sbírky plánů, fotografií a dalších odborných podkladů ke kulturním památkám, vede veřejně přístupnou knihovnu a podílí se na vydávání časopisu Fontes Nissae, organizuje cyklus přednášek Památky kolem nás v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Další informace najdete ZDE nebo profilu na facebooku Památkáři jsou tu pro Vás.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva