NPÚ: Výstava představí diplomatickou činnost šlechticů v Zemi vycházejícího slunce

14.12.2018 9:52 | Zprávy

Národní památkový ústav České republiky (NPÚ) ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Japonsku a Českým centrem Tokio připravil pro japonskou metropoli panelovou výstavu, která mapuje diplomatickou činnost šlechticů v Zemi vycházejícího slunce a ohlas jejich misí ve střední Evropě na přelomu 19. a 20. století.

NPÚ: Výstava představí diplomatickou činnost šlechticů v Zemi vycházejícího slunce
Foto: NPÚ
Popisek: Národní památkový ústav

Výstava, kterou doplní prezentace odborníků NPÚ, bude zahájena 18. prosince 2018. V Českém centru Tokio bude k vidění do 18. ledna 2019.

„Touto aktivitou bychom chtěli navázat mezinárodní kulturní kontakty a informovat zahraniční odborníky i širší veřejnost o kulturním dědictví České republiky, a to zejména v zemích, kam kdysi směřovaly diplomatické mise českých šlechticů.  Mezi taková místa patří nejenom hlavní města evropských zemí, ale i metropole asijských zemí včetně Tokia“, uvedla ředitelka Národního památkového ústavu České republiky Naďa Goryczková.

Panelová výstava s názvem Diplomatické mise šlechty českých zemí v Japonsku a jejich kulturní ohlasy ve střední Evropě přiblíží japonskému publiku historii diplomatických vztahů mezi Rakousko-Uherskem a japonským císařstvím. „Rakousko-Uherské diplomatické zastoupení v Japonsku vzniklo roku 1871, teprve ale v roce 1883 bylo vytvořeno řádné vyslanectví, společné pro Čínu, Japonsko a Siam, jehož sídlem se stalo Tokio“, upřesnil kurátor výstavy a ředitel Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích Petr Pavelec.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aplikaci Zdraví v mobilu používá už 660 tisíc lidí. Vyřizují si hlavně příspěvky

11:45 Aplikaci Zdraví v mobilu používá už 660 tisíc lidí. Vyřizují si hlavně příspěvky

Na 660 tisíc lidí si už do svého chytrého telefonu nainstalovalo aplikaci Zdraví v mobilu, kterou se…