Nadace ČEZ: Granty pro rok 2019 otevřeny, vloni nadace rozdělila v Moravskoslezském kraji 13 milionů korun

05.01.2019 20:20 | Zprávy

Nadace ČEZ na svých webových stránkách zveřejnila pět grantových programů pro letošní rok – na podporu regionů, výstavbu Oranžových hřišť, výsadbu alejí nebo budování bezpečných Oranžových přechodů.

Nadace ČEZ: Granty pro rok 2019 otevřeny, vloni nadace rozdělila v Moravskoslezském kraji 13 milionů korun
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Pátý program je určený pro organizace, ve kterých působí jako dobrovolníci zaměstnanci Skupiny ČEZ. O finance z Nadace ČEZ mohou města, obce, školy, spolky a další neziskové organizace požádat prostřednictvím jednoduchého elektronického formuláře.

„Pomáháme městům, obcím i neziskovkám s finanční stránkou projektů, těší nás jejich vzrůstající aktivita. Svůj projekt musí přihlásit do některého z našich grantů a prostřednictvím kvalitně zpracované přihlášky jej obhájit. Velmi nás těší, že můžeme podporovat důležité, ale i zajímavé a nápadité projekty, které lidem pomáhají,“ říká Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

V Moravskoslezském kraji vloni Nadace ČEZ rozdělila mezi 106 projektů více než 13,1 milionu korun. Nejvíce žadatelů získalo podporu prostřednictvím grantového řízení Podpora regionů, které je obecně zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných aktivit. O podpoře řady z nich navíc rozhodli sami občané, kteří sportují s mobilní aplikací EPP Pomáhej pohybem a nasbírané body rozdělí mezi nominované projekty. Takto získali podporu například vydavatelé magazínu VOZKA určeného pro lidi na vozíčku, pořadatelé paravoltižních závodů ze spolku Voltiž Duha, orlovský Dům seniorů Pohoda na vybudování snoezelenové místnosti nebo provozovatelé tří hospiců na podporu ztrátového provozu těchto mimořádně potřebných zařízení.

Prostřednictvím programu Oranžové hřiště pomáhá Nadace ČEZ městům a obcím po celé České republice budovat dětská a sportovní hřiště. Nově bylo v roce 2018 otevřeno například hřiště v Orlové – Zimném Dole nebo v Petrovicích u Karviné.
Jarní a podzimní měsíce roku 2018 se nesly ve znamení sázení alejí a stromořadí (program Stromy). Nadace ČEZ totiž podporuje od roku 2011 jak vznik nových stromořadí, tak i obnovu zanedbané zeleně v místech, kde dříve aleje existovaly, ale postupem času zpustly či zcela vymizely. Nové zeleně se v Moravskoslezském kraji dočkal například Hlučín, Petrovice u Karviné nebo Orlová.

Díky nově osvětleným přechodům (program Oranžový přechod) se na severu Moravy cítí bezpečněji i chodci, například v Bohumíně, Třinci nebo Závadě na Opavsku.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Český rychlostní rekord má 20 let, Pendolina už najela skoro 39 milionů kilometrů

7:14 České dráhy: Český rychlostní rekord má 20 let, Pendolina už najela skoro 39 milionů kilometrů

Tento týden uplynulo 20 let od vytvoření posledního českého železničního rychlostního rekordu 237,04…