„Lékaři, sestry i ostatní zdravotníci si jsou vědomi vyššího rizika onemocnění chřipkou. Obtížně se vyhnou kontaktu s nemocnými, a navíc se pohybují v místech s větším nakupením osob, jako jsou například čekárny ambulancí. Nejenže zdravotníci mají vyšší riziko, že se nakazí, ale navíc hrozí, že se sami stanou šiřiteli chřipky mezi nemocnými, tedy osobami, které mají nejvyšší pravděpodobnost, že v důsledku nákazy chřipkou mohou zemřít,“ uvádí předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.
Vakcína snižuje výskyt chřipky u očkovaných o 50-80 procent, snižuje o třetinu celkovou úmrtnost hospitalizovaných pacientů, chrání před nákazou očkovaného, jeho rodinu i pacienty. Hlavní nežádoucí účinky jsou běžná reakce imunitního systému na antigenní podnět – tedy bolest a otok v místě vpichu, teplota a únava. Lékaři proto doporučují po očkování jeden den relativní klid. Ideální doba pro očkování proti sezónní chřipce je říjen až prosinec. Vakcína proti chřipce nechrání proti onemocnění covid-19.
„Očkování proti chřipce je nutné každý rok opakovat, protože virus chřipky se neustále mění a tím se snaží přelstít imunitní systém člověka,“ upozorňuje ředitel úseku interních oborů a primář infekčního oddělení MUDr. Aleš Chrdle a dodává, že Světová zdravotnická organizace každý rok před sezonou identifikuje aktuálně kolující variantu viru chřipky a podle toho závazně doporučí složení vakcíny. „V předchozích sezonách se většina kmenů chřipky zachycených v České republice významně shodovala s vakcinačními kmeny.“
Kampaň Nemocnice České Budějovice, a.s. s názvem „Očkujeme zaměstnance, chráníme pacienty“ provází zaměstnance nemocnice každý podzim od roku 2019, kdy se díky ní podařilo mezirocˇneˇ zvy´sˇit proocˇkovanost zameˇstnancu° nemocnice proti chrˇipce z 20 % na 41 %, což byla dle dostupných informací nejvyšší proočkovanost mezi českými nemocnicemi.
Kampaň je spojena s hashtagem #nechcichripku a webovými stránkami www.nechcichripku.cz.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?
A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?
Další články z rubriky
16:26 MHMP: Praha poskytne dotace sociálním službám ve výši téměř 874 milionů korun
Hlavní město poskytne dotace pro sociální služby ve výši téměř 874 000 000 Kč. Peníze jsou určené na…
- 16:09 Český guvernér zvažuje Bitcoin jako rezervní aktivum
- 13:46 Největší výrobce sušeného masa v ČR Fine Gusto Nature představuje nové africké speciality
- 13:34 Nadace ČEZ pomohla s nasvícením zebry u mateřinky ve Mstišově
- 10:34 DPP vysoutěžil zhotovitele nové tramvajové tratě Muzeum
- 7:33 ČSÚ: Nástroje AI využívalo v EU i v Česku 41 % velkých podniků