Vydání územních rozhodnutí předcházely měsíce usilovného projektování a následného projednávání na dotčených orgánech státní správy a samosprávy. Často docházelo úpravám již téměř dopracovaných částí projektové dokumentace tak, aby umístění obou budov do lokality Albertova ničím neohrozilo pověstný „genius loci“, čehož se podařilo dosáhnout mimo jiné i díky úzké spolupráci s památkáři.
„Dostavba kampusu na Albertově je v současné době klíčovým projektem Univerzity Karlovy. Jedná se o bezkonkurenčně největší investici českého státu a největší výstavbu UK v centru hlavního města Prahy za posledních 100 let. Navíc v památkové zóně UNESCO. Územní rozhodnutí je pro osud stavby klíčový dokument, který výrazným způsobem posouvá celý projekt k finální realizaci. Je tak reálné, že se obě centra skutečně dostaví v roce 2025“, uvedl rektor UK Tomáš Zima.
„Současná doba je o investicích. Je proto skvělé, že i nadále jsou realizovány řady investičních projektů. Vidím v tom jasnou budoucnost naší ekonomiky. Mám radost, že tento unikátní projekt v Praze pokračuje. Z hlediska financování jsme ve fázi dokončení Národního plánu obnovy, ve kterém je zařazena i budova Biocentra. Pokud se vše podaří, studenti by mohli budovu využívat od zimního semestru 2026/2027,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva