V Orlickoústecké nemocnici mají lékaři s prováděním výkonů na cévním řečišti bohaté zkušenosti, uskutečnili už více než 3100 zákroků. Nyní získali nový přístroj na zobrazování cév, takzvanou angiolinku, díky které budou moci rozšířit rozsah výkonů na cévách také u pacientů s komplikovaným onemocněním.
Minulý rok byl pro Nemocnici Pardubického kraje přelomový. „Díky připraveným projektům jsme na rozdíl od některých jiných krajů využili možnosti čerpání dotací z regionálního operačního programu do poslední koruny a prosadili jsme i možnost nasměrovat prostředky ve výši kolem čtvrt miliardy korun do přístrojového vybavení našich nemocnic. Věřím, že i v Orlickoústecké nemocnici budou nové přístroje sloužit k rozvoji špičkové péče v oboru, který je v naší populaci čím dál potřebnější,“ řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
„Sebelepší přístroje ale nejsou nic platné, pokud vám chybí kvalifikovaní odborníci,“ podotkl náměstek hejtmana Roman Línek a pokračoval: „Tady jsem byl ubezpečen, že na oddělení se podařilo sestavit zkušený tým specializovaných lékařů a dalších pracovníků, kteří jsou zárukou dobrého fungování i v budoucnosti, a nová angiolinka by mohla přispět k rozvoji cévní chirurgie a navazujících disciplín v této nemocnici.“
Na tomto pracovišti už 30 let vyšetřují cévní řečiště pomocí sledování vstříknuté kontrastní látky. „Naší doménou jsou zejména výkony na cévních přístupech pro dialyzované pacienty, kterých jsme provedli více než tisíc a patříme v tomto oboru mezi největší pracoviště v České republice,“ informoval primář radiodiagnostického oddělení Orlickoústecké nemocnice Karel Nedvěd. Jeho oddělení patří k těm nejlépe vybaveným v kraji, nechybí zde digitální rentgeny, kvalitní ultrazvuky, počítačová tomografie a magnetická rezonance.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva