„V první fázi výcviku se více zaměřujeme na předání teoretických znalostí, například zásadám a charakteristikám mediace, postavení mediátora – probačního úředníka v českém právním systému, stylům mediace, typům komunikace. Dopodrobna se věnujeme jak příčinám vzniku konfliktu, tak i možnostem řešení konfliktu, roli mediátora v jednotlivých fázích komunikace, a samozřejmě očekáváním a potřebám klientů. Nechybí ani praktický nácvik vedení mediačních kauz“, vysvětluje vedoucí oddělení vzdělávání Mgr. Jaroslava Talandová.
Druhá fáze výcviku přináší účastníkům možnost praktického nácviku různorodých mediačních kauz – trénují postupy vedoucí ke zvnitřnění technik mediace, způsoby rozkrytí potřeb klientů, získávají praktické zkušenosti s využitím jednotlivých komunikačních metod, probírají obtížné situace v jednotlivých fázích mediace apod. To vše s okamžitou zpětnou vazbou lektora. „Možnost zažít mediaci z různých stran v různých rolích pomáhá našim frekventatnům prohloubit si dovednosti, popřípadě si i uvědomit jejich silné či slabé stránky“, dodává Mgr. Talandová.
Výcviky v mediaci budou pokračovat i v následujících měsících. Letos proběhne celkem 6 výcviků pod vedením dalších externistů (JUDr. Radka Medková, Doc. PhDr. Lenka Holá, Ph.D. PhDr. Dana Rabiňáková).
Výcviky v celkovém rozsahu 96 hodin (48 hodin každá úroveň) jsou významnou podporou kolegů – mediátorů na střediscích PMS.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva