Celý loterijní průmysl by měl podle něj do veřejných rozpočtů za celý letošní rok při nezměněných podmínkách přinést nejméně deset miliard Kč. Největší část z odvedené loterijní daně jde do rozpočtu obcí, které za první čtvrtletí získají od provozovatelů videoloterijních terminálů 1,1 miliardy Kč. Místní samosprávy by i toto měly brát v potaz při úvahách o rozsahu regulace loterií na svém území, uvedl Vrzáň.
Vrzáň kritizoval ministerstvo financí, které chce řešit omezení hazardu obcemi novým zákonem o provozování sázkových her. Ten obsahuje zkrácení takzvaného přechodného období, ve kterém je možné provozovat loterie a jiné podobné hry ve městech bez omezení od radnic, ze tří let na šest měsíců. Pokud bude zákon přijat, videoloterijní terminály by tak z obcí mohly zcela vymizet v polovině roku 2013.
Podle SPELOS, které je největším sdružením provozovatelů centrálních loterijních systémů, by tato úprava byla "surovým" zásahem do práv legálních provozovatelů. "Stát se svým postupem vědomě snaží zmařit investice českých společností i zahraničních dodavatelů, což je v rozporu s českým ústavním pořádkem i ústavním právem. Po státu se budeme domáhat náhrady škody minimálně za deset miliard Kč," dodal. Provoz sázkových her by se pak podle něj celý přesunul na nikým neregulovaný internet a do ilegality.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: SPELOS