Jan Váňa, ředitel odboru veterinární hygieny SVS, který na konferenci vystoupil, se ve svém příspěvku zaměřil na nejintenzivnější letošní potravinovou kauzu – výskyt salmonel v polském mase. Bakterie se nejdříve objevila v hovězím a posléze i drůbežím mase. Další pracovníci SVS se dotkli několika problematik hygieny potravin jako je např. zpracování mléka v minimlékárnách nebo šetření salmonelových epidemií obecně z pohledu veterinárního dozoru.
SVS a VFU dlouhodobě intenzivně spolupracují a mezi hlavní body společných aktivit obou institucí patří především atestace veterinárních inspektorů, realizace praxe studentů VFU na krajských veterinárních správách nebo společná vědecká činnost. Pracovníci SVS jsou členy vědecké rady Fakulty veterinární hygieny a ekologie a podílejí se na řízení a hodnocení kvality činností na fakultě. Veterinární lékaři SVS rovněž vedou přednášky v rámci státnicových bloků a jsou členy zkušebních komisí při státních zkouškách a obhajobách dizertačních prací.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva