Správa železnic vybaví první nádraží novým mobiliářem

08.09.2021 16:14 | Tisková zpráva

Správa železnic začne od září instalovat nový mobiliář, který jí bude na základě uzavřené rámcové dohody dodávat společnost egoé plus.

Správa železnic vybaví první nádraží novým mobiliářem
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Jako nejvhodnější lokalita pro pilotní osazení byla vybrána stanice Horažďovice, kde byla před nedávnem dokončena oprava výpravní budovy. Od října bude následovat dalších jedenáct nádraží po celé České republice.  

„Nový mobiliář představuje posun v pohledu na vybavení našich nádraží. Jeho jednotlivé prvky splňují nejen vysokou kvalitu technického i estetického zpracování, ale také požadavky na designovou příbuznost,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. 

Uzavřená rámcová dohoda na mobiliář pro železniční stanice a zastávky zahrnuje dodávky nových lavic, nádob na odpadky, vývěsek, informačních panelů a stojanů na kola. Do letošního listopadu jimi budou mimo jiné vybavena také některá nedávno rekonstruovaná nádraží.

Přehled stanic, které získají nový mobiliář: 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Světová výstava Expo 2025 na poštovních známkách

22:08 Česká pošta: Světová výstava Expo 2025 na poštovních známkách

Česká pošta ve středu uvedla do prodeje poštovní známky, které připomínají Expo Ósaka 2025.