Ukončení realizace globálního grantu Podpora nabídky dalšího vzdělávání

18.12.2015 20:34 | Zprávy

K 31. 12. 2015 končí realizace posledního ze sedmi globálních grantů (GG) Jihočeského kraje Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK).

Ukončení realizace globálního grantu Podpora nabídky dalšího vzdělávání
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Jihočeský kraj realizoval grant Podpora nabídky dalšího vzdělávání v Jihočeském kraji od roku 2009. V rámci GG bylo podpořeno 52 grantových projektů v celkových nasmlouvaných nákladech 146,4 mil. Kč. Příjemci dotace se na realizaci projektu nemuseli podílet žádnými vlastními prostředky. Výše dotace dosahovala 100 %, přičemž 85 % bylo financováno z Evropského sociálního fondu a 15 % ze státního rozpočtu České republiky. Více informací o OP VK v Jihočeském kraji je k dispozici na http://opvk.kraj-jihocesky.cz.

Příklady uskutečněných projektů:

Český svaz greenkeeperů, Líšnice realizoval za pomoci partnerů SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, České Budějovice, Rudolfovská 92 a Města Hluboká nad Vltavou projekt „Vzdělávání blíže Jihočeské krajině“. Projekt byl zaměřen na rozvoj nabídky dalšího vzdělávání v oblasti péče o zeleň a krajinu. Odpovídal novým požadavkům společnosti na péči o životní prostředí. Hlavním cílem projektu bylo vytvoření a pilotní ověření vzdělávacího programu o údržbě veřejné zeleně a krajiny, dále následné zvýšení počtu kvalifikovaných lektorů vzdělávání dospělých v dané oblasti. Projekt umožnil zvýšit odbornou způsobilost účastníků pilotního kurzu a zároveň byl vytvořen nový vzdělávací program s environmentální tématikou, který bude vyškolenými osobami dále nabízen v rámci mimoškolského systému. Nedílnou součástí studia bylo využití moderních informačních a komunikačních technologií, součástí bylo také vytvoření e-learningového kurzu.

Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s., České Budějovice získal dotaci na projekt s názvem „Tvorba a pilotní ověření vzdělávacího kurzu VČELAŘ -  FARMÁŘ v rámci dalšího vzdělávání“. Hlavním cílem projektu bylo vytvoření jednoho nového vzdělávacího modulu "VČELAŘ - FARMÁŘ" se zaměřením na cílové skupiny osob z řad pracovníků, fyzických osob a drobných podnikatelů v dané oblasti zájmu (včelařství) v Jihočeském kraji. Součástí projektu bylo také pilotní ověření modulu pro 15 účastníků dalšího vzdělávání. Účelem bylo zvýšení konkurenceschopnosti, odborných vědomostí účastníků dalšího vzdělávání a zkvalitnění jimi poskytovaných služeb. Nutnost realizace projektu si vyžádala stávající metodická situace v dané oblasti (absence kvalitních, moderních metodických materiálů na trhu obecně) a klienti žadatele, kterým obdobný ucelený modul scházel. Modul byl vytvořen s pomocí nejnovějších inovativních metod z oblasti dalšího vzdělávání.

Grantový projekt Výzkumného centra VŠERS, obecně prospěšná společnost, České Budějovice se zabýval komplexní přípravou vzdělávání v oblasti vodního hospodářství. Cílem projektu bylo napomoci řešit problematiku danou Zákonem č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (Vodní zákon).

Celkem vzniklo 8 vzdělávacích modulů, ke kterým byly vytvořeny studijní opory. Vzdělávací programy byly určeny pro pracovníky vodního hospodářství všech právních forem, kteří se s touto problematikou setkávají. Pozornost byla věnována především těmto oblastem:

  • základní technické znalosti z oboru vodního hospodářství (hydrologie, vodárenství, čistírenství, vodní nádrže a toky a objekty na nich),
  • výstavba, provozování, údržba, opravy a rekonstrukce VH zařízení,
  • legislativa a normy v oboru VH,
  • čistota a ochrana vod (environmentální vzdělávání), likvidace ekologických havárií spojených se znečištěním vod,
  • protipovodňová ochrana a řízení záchranných prací při povodních.

Partneři projektu: Jihočeský kraj; Česká společnost vodohospodářská ČSSI; Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje; Svaz měst a obcí Jihočeského kraje (SMOJK); Vysoká škola evropských a regionálních studií; České Budějovice.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

Poděkováni ODS

Začal jsem manuálně pracovat v létě roku 1967, kdy mi bylo 15.let. Dnes v roce 2024, listopad musím pracovat stále. Jsem docentem na vysoké škole.Pracuji tedy 57 let. Bohužel musím! Myslíte že je to správné? Důvod je udržení alespoň průměrné životní úrovně. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český rozhlas: Nejposlouchanější stanice Radiožurnál dál posiluje pozice na trhu

22:03 Český rozhlas: Nejposlouchanější stanice Radiožurnál dál posiluje pozice na trhu

Aktuální výsledky národního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za 2. a 3. kv…