V unikátní Galerii Skleňák se představují jako umělci pedagogové Fakulty stavební ČVUT

05.09.2021 17:59 | Tisková zpráva

Malíři, grafici, sochaři i fotograf. Všichni jsou pedagogy na Fakultě stavební ČVUT v Praze, kde se na Katedře architektury podílejí na výuce budoucích architektů. Kromě toho se však věnují i umění a jsou renomovanými autory. S ukázkami jejich volné tvorby se veřejnost může seznámit do 27. září v Galerii Skleňák na náměstí Svobody v Praze 6 na výstavě, nazvané Výtvarníci Katedry architektury Fakulty stavební ČVUT.

V unikátní Galerii Skleňák se představují jako umělci pedagogové Fakulty stavební ČVUT
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Výstava „Výtvarníci Katedry architektury Fakulty stavební ČVUT“ je prvním výsledkem spolupráce mezi galerií Fakulty stavební ČVUT a městské části Praha 6 a zaujímá prostor v pásu výloh v přízemí Skleněného paláce. Díla ve „Skleňáku“, který je významnou památkou funkcionalistické architektury, jsou volně přístupná a lze je zhlédnout kdykoli. „Těší nás, že právě práce pedagogů z oblasti architektury se podařilo prezentovat v objektu patřícím k nejkvalitnějším předválečným bytovým stavbám v Praze,“ říká doc. akad. malíř Vratislav Ševčík, který je kurátorem výstavy a zároveň i pedagogem fakulty a jedním z vystavovatelů.

Program Architektura a stavitelství, v jehož rámci se na Fakultě stavební ČVUT, vzdělávají budoucí architekti, je pojat technicky i umělecky. „To plyne ze samotné podstaty architektury a studijní program je tak koncipován. Mezi našimi pedagogy jsou stavební specialisté, architekti, ale i profesionální výtvarníci. Jejich prací je učit budoucí architekty kreslit, modelovat, fotografovat a zejména vidět a vnímat výtvarně a esteticky,“ říká prof. Mikuláš Hulec, vedoucí Katedry architektury Fakulty stavební ČVUT. Jak dále prof. Hulec dodává, Fakulta stavební ČVUT vychovává stavaře a architekty na nejvyšší technické úrovni, ale dbá i o to, aby její absolventi měli cit pro kulturu životního prostoru.

Umělecká díla představující se ve Skleňáku i zaměření jejich autorů je velmi různorodé. Veřejnost může zhlédnout malby akad. malíře Jana Bačkovského, kresby akad. sochaře Ctibora Havelky, abstrakta v technice smaltu od sochařky se zaměřením na šperk Kamily Housové Mizerové, fotografie Miloše Sedláčka, malby a mezzotintu akad. malíře Dalibora Smutného, grafiky akad. malíře Vratislava Ševčíka, dřevořezy akad. malíře Jana Šafránka a počítačovou grafiku architekta Jiřího Trojana. Kurátory výstavy jsou Miloš Sedláček a Vratislav Ševčík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora představila v Bruselu své energetické priority

13:33 Hospodářská komora představila v Bruselu své energetické priority

České firmy čelí vyšším cenám energií, než existují v sousedních státech, což výrazně ovlivňuje jeji…