Boris Šťastný na scéně! SPD ho nominovala do důležité funkce

19.01.2021 17:44

Kandidátem hnutí SPD do „Rady ministerstva zdravotnictví pro řízení vakcinace“ je lékař Boris Šťastný (nestraník), který je dnes mimo jiné předsedou správní rady sítě ústavů ALZHEIMER HOME pečujících o seniory a nemocné s Alzheimerovou chorobou. Jako někdejší poslanec stál například u povinného zavádění eReceptu.

Boris Šťastný na scéně! SPD ho nominovala do důležité funkce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Boris Šťastný

„Má nominace do Rady vznikla tak, že jsem byl osloven mým dlouholetým bývalým kolegou z Poslanecké sněmovny, Radimem Fialou, který je předsedou poslaneckého klubu SPD a se kterým jsem měl tu čest ´sedět ´dvě volební období v dolní komoře,“ řekl dnes pro ParlamentníListy.cz lékař a také manažer a podnikatel v oblasti zdravotnictví a sociálních služeb, který před lety působil jako zdravotnický expert ODS.

Z politiky odešel, přesto se prý k Fialovi a dalším politikům dostala informace, že se v poslední době podílel  - za poskytovatele sociálních služeb, spolu s jejich asociací – k připomínkování právě vakcinace v sociálních službách, kde je stále aktivní.

Anketa

Zachrání nás vakcína proti covidu-19?

27%
73%
hlasovalo: 10416 lidí
„Pro ministerstvo zdravotnictví jsem v loňském roce v souvislosti s covidovou nákazou připravoval jakousi metodiku za poskytovatele sociálních služeb. Měl jsem možnost za Asociaci připomínkovat jednotlivé návrhy ministerstva na vakcinaci seniorů,“ sdělil redakci.

Jako nominanta do Rady jej SPD vítá i proto, že není politicky činný, ale je odborníkem přímo z oboru, který se denně pohybuje právě v pobytových zařízeních s rizikovou skupinou.

„Nominaci jsem přijal, protože myslím, že takto mohu pomoci,“ podotkl, proč neváhal s něčím, čemu se koneckonců stejně v současné době věnuje.

Jako lékař považuje rychlé proočkování oběma dávkami vakcíny za prioritu. Nebrání se ani určité bonifikaci očkovaných, přesto zdůrazňuje nutnost dobrovolnosti. Více k tomu objasnil v rozhovoru, který PL připravuje a v němž se dotkl blíže dalších otázek, které ho v době rezervace očkovacích termínů napadají, a poukázal na konkrétní nešvary.

Boris Šťastný je také členem Výboru Společnosti všeobecného lékařství České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, členem Sdružení praktických lékařů ČR a také České lékařské komory.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Lucie Bartoš

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hnus. Ani pes je nesežral.“ Češi si všimli, kdo zkazil piškoty. Jurečka to tehdy přikryl

8:00 „Hnus. Ani pes je nesežral.“ Češi si všimli, kdo zkazil piškoty. Jurečka to tehdy přikryl

„Hnus.“ „Odporná chuť i konzistence.“ „Nedá se to žrát.“ – Těmito slovy hodnotí lidé v několika posl…