Chtít po divácích v divadlech nebo kinech testy, to by byla likvidace diváka, uvedl ministr Zaorálek

21.01.2021 20:03

10.března loňského roku začala v naší zemi platit první koronavirová opatření. Od tohoto dne se nesmělo divadelních, hudebních či filmových představení zúčastnit více jak 100 lidí a od té doby se situace stále nevrátila do normálního stavu. V současné době se diskutuje o tom, že by návrat do kulturních zařízení mohl být za lepší situace pouze pro negativně testované. S tím ale nesouhlasí ministr kultury Lubomír Zaorálek.

Chtít po divácích v divadlech nebo kinech testy, to by byla likvidace diváka, uvedl ministr Zaorálek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Lubomír Zaorálek

„Chybí mi, že si člověk nezajde do divadla nebo na koncert. Velmi intenzivně si pak uvědomí, že zážitky přímo z místa jsou streamováním nenahraditelné, že je to jen náhražka. Už je to skoro rok a lidem dochází, že život se změnil a je plošší. I na film jsem vždy raději zašel do kina, než abych ho sledoval v televizi,“ uvedl na facebooku ministr kultury. 
 

Anketa

Zachrání nás vakcína proti covidu-19?

27%
73%
hlasovalo: 10416 lidí
A dodal, že nechce, aby byla vyžadována povinnost pro diváky chodit na antigenní testy u pravidelných divadelních představení nebo u kin. „To by byla likvidace diváka,“ míní.
 
Místo testů by prý diváci měli povinnost mít spíše respirátor, seděli by s rozestupy a podobně. O tom a o dalších detailech bude Lubomír Zaorálek jednat s ministrem zdravotnictví Janem Blatným, ten má poté v příštích dnech představit upravenou verzi protiepidemického systému PES. 
 
„Testování si umím představit u celé řady kulturních či sportovních akcí pro větší počet lidí – festivaly nebo velké koncerty. Dokonce už existují společnosti, které to mají velmi zajímavě promyšlené, již teď dělají různé pilotní projekty,“ dodal na závěr ministr.
 
 
 
 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

22:28 Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

Poslanecká sněmovna nominovala na udělení vyznamenání Za zásluhy ke sblížení Čechů a sudetských Němc…