Ministr Blatný nařídil nošení roušek i v práci, zajistí je zaměstnavatel

27.02.2021 6:30

Nošení chirurgických roušek nebo respirátorů bude od 1. března povinné i na pracovištích. Spolu s výjimkou pro zaměstnance končí i pro ústavní činitele, i dosud ale roušku členové obou skupin mít museli, pokud byli do dvou metrů od jiné osoby.

Ministr Blatný nařídil nošení roušek i v práci, zajistí je zaměstnavatel
Foto: Screen ČT24
Popisek: Tiskovka po jednání vlády, které omezilo pohyb obyvatel

Výjimku budou mít jen lidé, kteří jsou v místnosti sami nebo pracují z domova, řekl po pátečním jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Ochranné prostředky musí zaměstnancům podle mimořádného opatření ministerstva zajistit zaměstnavatel, dostatek na každou směnu.

V místech, kde je už od pondělí povinný respirátor, tedy v prodejnách, provozovnách, ve zdravotnických a sociálních zařízeních a veřejné dopravě, musí zaměstnavatel zajistit respirátor nebo ochranu nosu a úst s obdobnou účinností. V ostatních vnitřních prostorách bude stačit chirurgická rouška.

Blatný také potvrdil už ve čtvrtek avizované změny v nošení roušek a respirátorů. Končí možnost v prodejnách, provozovnách a veřejné dopravě nosit dvě roušky místo respirátoru, nanoroušky nebo podobně účinné ochrany dýchacích cest. V zastavěném území obce bude třeba vždy nosit minimálně chirurgickou roušku, mimo obec jen v blízkosti lidí nežijících ve stejné domácnosti.

V pondělí schválené mimořádné opatření, které umožnilo nosit dvě roušky na sobě, odborníci kritizovali. Podle nich se zdvojením snižuje jejich průchodnost a vzduch s virovou nákazou je může obcházet. Zakázané jsou od pondělí všechny podomácku vyrobené látkové roušky.

Vláda také v pondělí schválila, že správa státních hmotných rezerv vydá 7,5 milionu roušek pro osoby v nouzi. Vydávají je potravinové banky, na osobu balíček s padesáti.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…