Němcová (ODS): Podpořili jsme ústavní stížnost na zákaz pořádání farmářských trhů

02.04.2021 7:27

Senátorský klub ODS a TOP 09 se připojil k ústavní stížnosti na zákaz pořádání farmářských trhů, jejímž iniciátorem je senátor Lukáš Wagenknecht.

Němcová (ODS): Podpořili jsme ústavní stížnost na zákaz pořádání farmářských trhů
Foto: FB poslankyně Němcové
Popisek: Miroslava Němcová podporuje běloruské demonstranty proti Alexandru Lukašenkovi

Vláda jednoznačně diskriminuje malé živnostníky, podnikatele a farmáře. Provoz farmářských trhů vláda opakovaně zakazuje, naopak hypermarkety s identickým sortimentem fungovat mohou. Toto vládní nařízení je naprosto nesmyslné, a proto senátoři žádají Ústavní soud o přezkoumání. Ústavní stížnost podpořilo 57 senátorů napříč všemi senátorskými kluby všech politických stran.

„Důvody, proč jsme se připojili k ústavní stížnosti, jsou zcela zřejmé. Vláda svým nekompetentním řízením likviduje celý segment ekonomiky, drobné pěstitele, chovatele a výrobce potravin, kteří nemohou své zboží prodávat. Zatímco hypermarkety mohou bez omezení fungovat, farmářské trhy zůstávají uzavřené. Je to jednoznačně diskriminační postoj vlády vůči malým živnostníkům a podnikatelům,“ uvedla senátorka za ODS Miroslava Němcová.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hájek (STAN): Nejúrodnější půda se už nebude plošně měnit v parcely pro obchoďáky

4:32 Hájek (STAN): Nejúrodnější půda se už nebude plošně měnit v parcely pro obchoďáky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ochraně půdy.