Policie ČR: Vyhodnocení akce Speed Marathon 2024

24.04.2024 16:08 | Tisková zpráva

V pátek 19. dubna 2024 se na území České republiky uskutečnila celoevropská dopravně bezpečnostní akce s názvem Speed Marathon. Do akce bylo zapojeno 727 policistů, kteří během dne zkontrolovali téměř 4700 vozidel.

Policie ČR: Vyhodnocení akce Speed Marathon 2024
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Policisté pečlivě vyhodnotili navržená místa a lokality, a na základě stanovených kritérií, jako je četnost hlasů, konkrétní dopravně bezpečnostní situace, množství dopravních nehod a frekvence provozu, vybrali přibližně tisíc míst, kde monitorovali a kontrolovali dodržování stanovených rychlostních limitů. Akce začala na silnicích již po půlnoci a trvala celých 24 hodin.

Veřejnost měla také v letošním roce možnost zapojit se do výběru stanovišť, kde budou policisté měřit rychlost. Získali jsme přes 20 000 hlasů a 4000 vybraných lokalit. Také v letošním roce jsme získali tipy sice zajímavé, ale nevhodné pro účel akce, jako například měření rychlosti na letišti, v lese mezi stromy nebo na řece.

Anketa

Jste rádi, že v USA prošel balík pomoci pro Ukrajinu?

6%
92%
hlasovalo: 24202 lidí

Do akce bylo zapojeno 727 policistů, kteří během dne zkontrolovali téměř 4700 vozidel. Přestože byla veřejnost předem informována o probíhající akci a stanovištích, policisté zaznamenali během 24 hodin celkem 2166 dopravních přestupků, z nichž 1578 případů bylo porušení stanovených rychlostních limitů. Celková částka za udělené pokuty činila 3 555 200 korun.

Další vybraná zjištění:
nevyhovující technický stav vozidel – 157
telefon za jízdy – 107
vozidla bez dálničních poplatků – 54
požití zakázaných látek - 19

V tuto chvíli stále probíhá vyhodnocování celé akce a na základě provedených analýz v různých lokalitách se policisté i v budoucnu na nejvíce problematická místa opět zaměří.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…