Bolestivé utrpení Hanákové: Kde ta žena vzala odvahu stát se ministryní

12.09.2012 13:50 | Zprávy

Ministryně kultury Alena Hanáková se na úvod svého vládního angažmá blamovala televizní obhajobou církevních restitucí, nyní si něco podobného zopakovala při odvolání ředitele Národního divadla Ondřeje Černého. Politolog Zdeněk Zbořil žasne nad tím, kde vzala odvahu takovou funkci přijmout, když právě pro ni jsou důležitým předpokladem intelekt a vzdělanost.

Bolestivé utrpení Hanákové: Kde ta žena vzala odvahu stát se ministryní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně kultury Alena Hanáková

Evidentně větší krajíc, než jaký mohla spolknout, si ukousla poslankyně zvolená na kandidátce TOP 09 Alena Hanáková, když loni těsně před Vánocemi kývla na nabídku stát se ministryní kultury. Nad jejím prvním významnějším vystoupením ve funkci, kdy nebyla v pořadu České televize  Události, komentáře schopna obhájit církevní restituce, přestože je za resort předkládala do sněmovny, se ještě v rámci koalice přivíraly oči a omlouvalo se trémou či nedostatečnými podklady ze strany spolupracovníků.

Téměř tři čtvrtě roku ve funkci však z Aleny Hanákové respektovanou ministryni rozhodně neudělalo, ba spíše naopak. Její vystupování při nedávném odvolání ředitele Národního divadla Ondřeje Černého bylo nepřesvědčivé, ať už na tiskové konferenci, kde ho oznamovala, nebo o několik dnů později, kdy měla přednést hlavní důvody pro odvolání šéfa ND. Podobně vedle ní působil její ekonomický náměstek Martin Sankot, který dojem o sobě a vedení resortu nevylepšil týž den večer jako host Událostí a komentářů České televize. 

Gross také neměl mimořádné vlohy a postupně se vypracoval

Podle odborníka na PR Martina Jaroše, který se ve společnosti Ewing PR významně podílel na protestní akci lékařů Děkujeme, odcházíme, se každý politik může vystupování na veřejnosti naučit. „Kdybychom si vzali za příklad Stanislava Grosse, tak ten také neměl mimořádné vlohy a nebyl rozený politik, ale jeho vystupování byla práce lidí, kteří ho to naučili, a on se k tomu postupně dopracoval,“ říká pro ParlamentníListy.cz Martin Jaroš.

Jde ale o to, zda tomu politik věnuje dostatečný čas. „Když to necháte být a jednou za čas se na něco takového podíváte, tak to není vůbec znát. K výbavě dobrého politika patří neustálá příprava a konzultace kolem mediálního vystupování. V Americe mají politici obrovské týmy, které jim připravují od projevů po program všechno, co mají dělat krok za krokem,“ podotýká Martin Jaroš.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Datové schránky jsou u občanů stále oblíbenější, už si jich zřídili přes milion

19:15 Úřad vlády: Datové schránky jsou u občanů stále oblíbenější, už si jich zřídili přes milion

Zájem o využívání datových schránek neustále narůstá. Nedávno byla zřízena již miliontá datová schrá…